Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
niedziela, 28 czerwca 2026 23:14
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Region

W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące lokalnych wydarzeń z powiatu krapkowickiego, w tym z gmin Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Strzeleczki i Walce.

Wybrzeże odczarowało halę w Opolu
Wybrzeże odczarowało halę w Opolu
W drugiej kolejce PGNiG Superligi Gwardia podejmowała we własnej hali Torus Wybrzeże Gdańsk. 15.09.2022 10:30
„Tygodnik” i Gwardia - kolejny sezon razem
„Tygodnik” i Gwardia - kolejny sezon razem
To już czwarty sezon z rzędu, gdy Grupa Mediowa „Tygodnik” i opolska Gwardia łączą swoje siły. Podobnie jak w latach poprzednich wszystkie najważniejsze wiadomości z życia opolskiej drużyny będzie można odnaleźć na łamach „Tygodnika Ziemi Opolskiej” oraz „Tygodnika Krapkowickiego”, jak również na portalach internetowych obu gazet. Zadowolenia z kontynuacji współpracy nie kryją prezes zarządu spółki KPR GO SA Karina Radomska oraz wiceprezes firmy Bastech, wydawcy „Tygodnika Ziemi Opolskiej” i „Tygodnika Krapkowickiego” Konrad Bassek, którzy we wtorek 13 września podpisali umowę partnerską. 14.09.2022 15:07
Nie chcą przemysłu za płotem
Nie chcą przemysłu za płotem
Mieszkańcy Przywór skarżą się na uciążliwość lokalnych firm. Jedna z rodzin zgłosiła oficjalnie sprzeciw do punktu Strategii Rozwoju Gminy Tarnów Opolski dotyczącego planu rozbudowy wytwórni prefabrykatów budowlanych, ale nie został on uwzględniony. Będziemy dalej lobbować w tej sprawie – zapowiadają oponenci. 13.09.2022 11:00
Przy szkole jest bezpieczniej
Przy szkole jest bezpieczniej
Przy udziale władz samorządowych województwa i gminy oraz przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu odbyło się uroczyste oddanie do użytku wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. 13.09.2022 10:57
Inwestycja przebiega zgodnie z planami drogowców
Inwestycja przebiega zgodnie z planami drogowców
W lutym Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu rozpoczął przebudowę drogi nr 414 na odcinku Prószków-Przysiecz. Zgodnie z planem prace budowlane mają się zakończyć wiosną przyszłego roku. 12.09.2022 09:40
Miejscowość odzyska historyczny obiekt
Miejscowość odzyska historyczny obiekt
Tradycja i historia są dla mieszkańców Starych Siołkowic ważnymi elementami lokalnej tożsamości. 12.09.2022 09:37
Szkoła ocieplona, sala wyremontowana
Szkoła ocieplona, sala wyremontowana
1 września uczniowie z Dębia mogli nie poznać swojej szkoły. Gmach został ocieplony i odmalowany. To nie jedyne prace remontowe, które gmina Chrząstowice przeprowadziła podczas tegorocznych wakacji. 10.09.2022 20:18
Kresowiacy świętowali w Grodźcu
Kresowiacy świętowali w Grodźcu
Za nami kolejna edycja IX Opolskich Spotkań Kresowych organizowanych przez sołtysa i radę sołecką Grodźca oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” pod patronatem starosty opolskiego. W wydarzeniu udział wzięła wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj oraz radni powiatowi Antoni Gryc i Marek Korniak. 10.09.2022 20:18
Kładka w Turawie otwarta!
Kładka w Turawie otwarta!
Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowej kładki pieszo-rowerowej na Małej Panwi w Turawie. Inwestycja za prawie 4 mln złotych poprawi bezpieczeństwo, a przede wszystkim, kiedy dojdzie już do remontu mostu, pozwoli przemieszczać się czy to do szkoły, czy do urzędu gminy. 09.09.2022 20:13
Sukcesy naszych reprezentantów
Sukcesy naszych reprezentantów
Tegoroczne dożynki wojewódzkie to pasmo sukcesów reprezentantów gminy Dąbrowa. Sołectwo Ciepielowice zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa” za utworzenie terenu rekreacyjno-sportowego. W konkursie koron żniwnych w kategorii debiut gminę reprezentowało sołectwo Mechnice. Do nagrody „Perły 2022” w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów nominowany został właściciel firmy Swojskie Jadło u Macieja Maciej Rojewski z Naroka za narockie suszone wędliny dojrzewające. 09.09.2022 20:08
Na terenie gminy można nabyć tradycyjną żywność
Na terenie gminy można nabyć tradycyjną żywność
Coraz więcej osób korzysta z tradycyjnych produktów. Również na terenie gminy Prószków przybywa wytwórców tego rodzaju żywności. Kupują ją zarówno mieszkańcy gminy, jak i osoby spoza tego terenu. Lokalni producenci tradycyjnej żywności z tego terenu zazwyczaj promują się przez portale społecznościowe. 09.09.2022 20:05
Dlaczego nie cała Celna?
Dlaczego nie cała Celna?
Na tzw. osiedlu kwiatowym w Tarnowie Opolskim trwa modernizacja dróg realizowana przy wsparciu z funduszu rządowego Polski Ład. Mieszkańcy się cieszą, ale ci z pominiętych ulic i odcinków pytają: a kiedy przyjdzie nasza kolej? 09.09.2022 09:39
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kamikaze Treść komentarza: ale 105 lat temu to była Republika Weimarska ;) Data dodania komentarza: 28.06.2026, 20:53 Źródło komentarza: Padł nowy rekord ciepła w Polsce. Po 105 latach Prószków traci historyczny rekord Autor komentarza: Hanys Treść komentarza: Masz rację; prowadzenie tej sprawy przez jakiś sąd kościelny to pospolita brednia, zupełny nonsens. Podobnie jak wszystkich spraw dotyczących podejrzenia o seksualne przestępstwa kleru. Tylko sądy powszechne! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu
Reklama
Reklama