Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Region:

Dąbrowa

Dąbrowa na europejskim szczycie
Dąbrowa na europejskim szczycie

Zajęcie drugiego miejsca przez gminę Dąbrowa w międzynarodowym konkursie Odnowy Wsi postrzegane jest przez mieszkańców i przedstawicieli samorządu jako ogromny sukces. Dąbrowa jako jedyny reprezentant Polski konkurowała z 26 samorządami z terenu całej Europy. Po raz pierwszy w historii tych zmagań reprezentant naszego kraju uplasował się tak wysoko. Srebrną Nagrodę Odnowy Wsi odebrali Wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, przewodniczący Rady Gminy Mariusz Konopa oraz członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka.

20.05.2022 09:49
Każda jednostka OSP jest wyjątkowa
Każda jednostka OSP jest wyjątkowa

We wtorek 3 maja mieszkańcy gminy Dąbrowa mogli podziwiać Gminną Paradę Wozów Strażackich. Z tej okazji zorganizowany został również piknik strażacki.

14.05.2022 19:34
Ciepielowice i Karczów połączone nową drogą
Ciepielowice i Karczów połączone nową drogą

We wtorek 26 kwietnia, w Święto Drogowca i Transportowca, miało miejsce uroczyste otwarcie drogi łączącej dwie miejscowości, Ciepielowice i Karczów. Wzięli w nim udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, władz samorządowych, sołectw oraz członkowie delegacji z Ołomuńca, która w ramach studyjnej wizyty Aglomeracji Opolskiej odwiedziła gminę.

10.05.2022 10:55
Wspólnie świętowali Wielkanoc
Wspólnie świętowali Wielkanoc

Wielkanoc na Ukrainie przypadała 24 kwietnia. Z tej okazji mieszkańcy gminy oraz goście z Ukrainy spotkali się na świątecznym, integracyjnym śniadaniu wielkanocnym w świetlicy w Dąbrowie.

01.05.2022 21:13
Majówka ze strażakami
Majówka ze strażakami

We wtorek 3 maja przez gminę Dąbrowa przejedzie parada wozów strażackich należących do jednostek OSP. Jest to forma podziękowania druhom za ich codzienną służbę. Organizatorami wydarzenia są gmina Dąbrowa, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, jednostki OSP z Chróściny, Naroka, Dąbrowy i Żelaznej oraz sołectwo Ciepielowice.

29.04.2022 21:01
Mieszkaniec gminy pisze książki
Mieszkaniec gminy pisze książki

Marek Zatwarnicki to 22-letni mieszkaniec Chróściny. Jest studentem Poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, a także pisarzem. Do tej pory ukazały się jego dwie książki. Pierwsza z nich, „Nowa Kartagina”, została wydana, gdy miał 17 lat. Pod koniec zeszłego roku na półkach polskich księgarni pojawiło się kolejne dzieło Marka Zatwarnickiego, czyli „Łowca”. Aktualnie młody pisarz pracuje nad następną książką.

22.04.2022 20:28
Potrzebny partner strategiczny
Potrzebny partner strategiczny

Zamek w Dąbrowie od lat 70. XX wieku należy do Uniwersytetu Opolskiego. Władze uczelni chcą wyremontować obiekt, jednak w tym celu konieczne jest znalezienie strategicznego partnera. Koszty realizacji przedsięwzięcia przekraczają możliwości finansowe uniwersytetu. Na ten cel potrzebne jest ok. 100 mln zł.

19.04.2022 10:03
Kolejne sołectwa skorzystają z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej
Kolejne sołectwa skorzystają z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej

W tym roku pieniądze w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej otrzyma pięć miejscowości z terenu gminy - Siedliska, Dąbrowa, Mechnice, Skarbiszów i Chróścina. Niedawno wójt gminy Katarzyna Gołębiowska-Jarek podpisała umowy w tej sprawie z Zarządem Województwa Opolskiego.

16.04.2022 19:57
Zrewitalizują centrum Ciepielowic
Zrewitalizują centrum Ciepielowic

Gmina Dąbrowa otrzymała dofinansowanie na rewitalizację zabytkowej części Ciepielowic. Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany dzięki pozyskaniu prawie 112 tys. złotych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Partnerstwa Borów Niemodlińskich ze środków opolskiego PROW.

15.04.2022 19:48
Chcą wspierać sołectwo
Chcą wspierać sołectwo

Mieszkańcy wsi Prądy podjęli decyzję o utworzeniu dwóch nowych organizacji. Jedną z nich jest Stowarzyszenie „Prądy – Nasz Mały Świat”. Na początku marca zarejestrowane zostało również Koło Gospodyń Wiejskich „Szczypta Prądu”.

12.04.2022 08:38
Zdobyli Laury Umiejętności i Kompetencji
Zdobyli Laury Umiejętności i Kompetencji

Opolska Izba Gospodarcza od wielu lat docenia osiągnięcia w wielu dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, działania samorządowców, organizacji pozarządowych, a także firm i instytucji, przyznając Laury Umiejętności i Kompetencji. Za rok 2021 aż trzy takie wyróżnienia trafiły do gminy Dąbrowa.

08.04.2022 08:42
Forum Młodzieży Gminy Dąbrowa powitało wiosnę
Forum Młodzieży Gminy Dąbrowa powitało wiosnę

W ramach projektu „Strategia: młodzieżowa Opolszczyzna!” w Gminie Dąbrowa powstało Forum Młodzieży. Jego pierwszą inicjatywą były warsztaty florystyczne dla mieszkańców gminy.

04.04.2022 08:42
Reklama