Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:32
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Artykuły

Opole: ile kosztują kasy fiskalne? Sprawdzamy
Opole: ile kosztują kasy fiskalne? Sprawdzamy

Inflacja dotyka również portfeli wielu przedsiębiorców. Niestety nie ze wszystkich wydatków można zrezygnować. Na wyposażeniu wielu firm muszą znaleźć się kasy fiskalne. Opole gwarantuje szeroki dostęp do tych urządzeń. Przekonajmy się, kto musi je posiadać i na co zwracać uwagę.

Wczoraj, 11:15
Muzyka łączy ludzi
Muzyka łączy ludzi

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim od lat organizuje koncerty prezentujące kulturę mniejszości niemieckiej i działalność zespołów kulturalnych. Również w tym roku odbyły się cztery koncerty pod nazwą „Koncerty powiatowe - Prezentacja grup artystycznych”, podczas których zaprezentowano muzykę niemiecką oraz grupy kulturalne i gwiazdy mniejszości niemieckiej. Koncerty odbywały się w różnych powiatach województwa, aby jak najwięcej członków mniejszości i mieszkańców województwa mogło je zobaczyć. Każdy koncert trwał co najmniej godzinę i był urozmaicony dzięki dwujęzycznej - polsko-niemieckiej moderacji.

Wczoraj, 08:35
Wizyta w Ukrainie
Wizyta w Ukrainie

Delegacja składająca się z samorządowców oraz strażaków OSP z terenu powiatu opolskiego odwiedziła w ostatnim tygodniu powiat kałuski w Ukrainie. W trakcie wizyty rozmawiano o poszerzeniu współpracy pomiędzy samorządami powiatu opolskiego a powiatem kałuskim, a także przekazano ukraińskim partnerom wóz strażacki oraz sprzęt medyczny.

Wczoraj, 08:27
Upamiętnili przyrodnika i geografa
Upamiętnili przyrodnika i geografa

Wiele atrakcji czekało na uczestników Święta Mostu i Żeliwa, które odbyło się w dniach 17-18 września. Podczas wydarzenia została odsłonięta tablica upamiętniająca 230. rocznicę wizyty Aleksandra von Humboldta w Ozimku.

Wczoraj, 08:25
Oktoberfest przyciągnął tłumy
Oktoberfest przyciągnął tłumy

W Mechnicach odbył się oktoberfest. Podobnie jak poprzednie edycje i ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Od lat wydarzenie organizowane jest przez LZS Mechnice.

24.09.2022 19:46
Chcą popularyzować strzelectwo sportowe
Chcą popularyzować strzelectwo sportowe

W Zimnicach Wielkich powstała strzelnica. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, gminy Prószków, służb mundurowych czy Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza. Zaproszono również przedstawicieli sołectwa Zimnice Wielkie.

24.09.2022 19:45
O aktualnych sprawach i planach na przyszłość
O aktualnych sprawach i planach na przyszłość

W ostatnim czasie burmistrz Mirosław Wieszołek spotkał się z wicestarostą Leonardą Płoszaj i radnymi powiatu opolskiego z gminy Ozimek – Antonim Grycem, Krzysztofem Koźlikiem i Markiem Korniakiem. Wśród omawianych tematów znalazły się ważne sprawy bieżące i inwestycje planowane na przyszły rok.

24.09.2022 19:43
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie

W minioną sobotę 17 września na stadionie miejskim w Prószkowie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W wydarzeniu udział wzięło 9 drużyn męskich i 7 drużyn kobiecych reprezentujących cały powiat opolski. Były to pierwsze takie zawody zorganizowane po przerwie związanej z pandemią.

23.09.2022 19:41
Dobrzeń Wielki stracił najwięcej mieszkańców i mieszkań
Dobrzeń Wielki stracił najwięcej mieszkańców i mieszkań

Główny Urząd Statystyczny podsumował Narodowy Spis Powszechny, który przeprowadzono w zeszłym roku. Najwięcej mieszkańców oraz budynków w województwie opolskim w ciągu 10 lat straciła gmina Dobrzeń Wielki.

23.09.2022 19:39
Obchodzili święto plonów
Obchodzili święto plonów

W tym roku dożynki gminne odbyły się one w Zakrzowie Turawskim. Organizatorami trwającego dwa dni wydarzenia byli Urząd Gminy w Turawie oraz mieszkańcy miejscowości. Starostami dożynek byli Łucja i Klaudiusz Kochankowie.

23.09.2022 19:36
Ale jaja!
Ale jaja!

Tak można w skrócie podsumować niedzielne wydarzenie pod tężnią solankową w Tarnowie Opolskim, gdzie stanęła duża makieta opolskiej kroszonki. Jej odsłonięciu towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci – też związany z tą tematyką.

23.09.2022 13:07
Mają coraz lepszy sprzęt
Mają coraz lepszy sprzęt

W Dąbrowie odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch wozów strażackich, które w ostatnich latach otrzymała miejscowa jednostka OSP. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego oficjalne przekazanie pojazdów nastąpiło dopiero teraz. W obu przypadkach druhów wsparła finansowo gmina Dąbrowa.

23.09.2022 12:59
Reklama