Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Region:

Prószków

Za nami 19. edycja przeglądu piosenek dla przedszkolaków
Za nami 19. edycja przeglądu piosenek dla przedszkolaków

W Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie po trzyletniej przerwie spowodowanej remontem ośrodka kultury oraz pandemią odbyła się 19. edycja Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Organizatorami wydarzenia byli Ośrodek Kultury i Sportu oraz Przedszkole Publiczne w Prószkowie.

20.05.2022 20:30
Poświęcono nowy pomnik
Poświęcono nowy pomnik

W marcu w Folwarku z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej zdemontowano pomnik poświęcony żołnierzom Armii Czerwonej. Usunięto charakterystyczną szpicę z radzieckimi symbolami, ale pozostawiono postument. W jego miejscu pojawił się pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej. Niedawno miało miejsce jego odsłonięcie oraz poświęcenie.

20.05.2022 09:53
Posadzili drzewka owocowe
Posadzili drzewka owocowe

Uczniowie klasy Ia szkoły podstawowej w Prószkowie biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad”. Jest on organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Tegoroczna edycja poświęcona jest tradycyjnym odmianom wiśni.

14.05.2022 19:37
Czy uda się szybciej zakończyć remont?
Czy uda się szybciej zakończyć remont?

W marcu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisał umowę na przebudowę tras nr 414 i 429 na odcinku Prószków-Przysiecz. Pierwotnie realizacja miała trwać dwa lata, jednak podczas obrad ostatniej sesji sejmiku wojewódzkiego postanowiono ją przyspieszyć. Radni przeznaczyli na ten cel dodatkowe pieniądze.

12.05.2022 22:18
Piknik przy kapliczce
Piknik przy kapliczce

Ligota Prószkowska to jedna z tych miejscowości, które mogą się poszczycić malowniczo położoną kapliczką. Właśnie tu od prawie 30 lat w każdą pierwszą niedzielę maja odbywają się nabożeństwa majowe połączone z piknikiem. W tym roku jego organizatorem było działające w miejscowości koło mniejszości niemieckiej.

11.05.2022 08:28
Rajcy debatowali o sprawach gminy
Rajcy debatowali o sprawach gminy

W sali konferencyjnej Publicznego Żłobka w Prószkowie w piątek 29 kwietnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Prószkowie.

10.05.2022 11:26
Świetlica w Górkach - drugą najlepszą inicjatywą w Polsce
Świetlica w Górkach - drugą najlepszą inicjatywą w Polsce

Sołectwo Górki zdobyło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Uznanie jurorów zdobył projekt pn. „Świetlica wiejska w Górkach godna XXI wieku - remont pomieszczeń świetlicowych”. Społecznicy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 5500 zł. Uroczysta gala odbyła się w Lublińcu.

08.05.2022 23:49
Orlika przejęli piłkarze
Orlika przejęli piłkarze

Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie był organizatorem Turnieju OKiS Cup o Puchar Burmistrza Prószkowa. Impreza odbyła się w sobotę 23 kwietnia na boisku Orlik. Drużyny rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: skrzaty, żaki oraz orliki. Warto zaznaczyć, że wśród zawodników było sporo dziewczynek.

04.05.2022 10:15
Ruszyły konsultacje społeczne
Ruszyły konsultacje społeczne

Pod taśmociągiem w Zimnicach Małych ma powstać rondo. Ta niezwykle ważna dla bezpieczeństwa inwestycja będzie realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Do 6 maja można zgłaszać uwagi, opinie oraz zastrzeżenia dotyczące tego przedsięwzięcia. Warto podkreślić, że konsultacje będą odbywać się wyłącznie w formie elektronicznej.

29.04.2022 21:09
Mają ciekawe pomysły
Mają ciekawe pomysły

Na terenie gminy Prószków funkcjonuje kilka stowarzyszeń. Trwająca dwa lata pandemia miała wpływ na ich działalność - organizowano mniej wydarzeń o charakterze integracyjnym. Społecznicy nie mają jednak zamiaru spocząć na laurach i planują inicjatywy na ten rok.

26.04.2022 10:27
Remont przebiega zgodnie z planem
Remont przebiega zgodnie z planem

W marcu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisał umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 414 na odcinku Prószków-Przysiecz. Przedstawiciele gminy i kierownictwo ZDW zapewniają, że to ważne dla mieszkańców gminy przedsięwzięcie realizowane jest zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

23.04.2022 20:10
Wyróżnienie dla mieszkanki Chrzowic
Wyróżnienie dla mieszkanki Chrzowic

Podczas 45. Jarmarku Wielkanocnego odbyło się rozstrzygnięcie XXXI Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej oraz otwarcie wystawy „Opolskie Kroszonki i Pisanki 2022”. Docenione zostały prace mieszkanki gminy Prószków. Sonia Fikus otrzymała wyróżnienie.

16.04.2022 19:52
Reklama