Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Region:

Komprachcice

Jest dodatkowa dotacja na budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego
Jest dodatkowa dotacja na budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego

Pod koniec kwietnia zwołano sesję nadzwyczajną rady gminy Komprachcice. Podczas obrad przegłosowano uchwały dotyczące wprowadzenia zmian do budżetu samorządu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Wynikały one m.in. z faktu przyznania dodatkowej, rządowej dotacji na budowę Centrum Zarządzania Kryzysowego w Komprachcicach.

17.05.2022 10:19
Rozpoczęto realizację programu dla seniorów
Rozpoczęto realizację programu dla seniorów

Gmina Komprachcice przystąpiła do programu „Korpus wsparcia seniorów”. W jego ramach zakupiono 18 specjalnych opasekb dla samotnie mieszkających seniorów z tego terenu. Dzięki temu będą mogli się poczuć bezpiecznej. Będzie im można też bardzo szybko pomóc, jeśli dojdzie do zagrożenia życia czy zdrowia. Jest to propozycja dla osób, które ukończyły 65 lat.

15.05.2022 21:39
Psy pomagają w ratowaniu życia
Psy pomagają w ratowaniu życia

Od 2020 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku działa sekcja poszukiwawczo-ratownicza. Tworzy ją 12 druhów oraz 6 psów. Aktualnie grupa dysponuje dwoma parami poszukiwawczymi (strażak – pies), które mogą brać udział w akcjach ratowniczych.

29.04.2022 09:25
Chcą powołać nową organizację
Chcą powołać nową organizację

Podjęto decyzję o utworzeniu na terenie gminy Komprachcice kolejnego koła gospodyń wiejskich. Tym razem ma ono powstać w Domecku.

17.04.2022 19:04
Laury Umiejętności i Kompetencji przyznane po raz kolejny
Laury Umiejętności i Kompetencji przyznane po raz kolejny

Była to już 22. edycja tego wydarzenia organizowanego przez Opolską Izbę Gospodarczą w Opolu. Po raz kolejny doceniono społeczników, organizacje, przedsiębiorców i samorządowców działających w tym regionie. Na liście docenionych podmiotów znalazło się m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Polskiej Nowej Wsi.

08.04.2022 10:23
O sprawach gminy i uchodźcach
O sprawach gminy i uchodźcach

W poniedziałek 28 marca radni gminy Komprachcice spotkali się na sesji, która odbyła się w trybie on-line. Podczas obrad poruszono kwestie dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, uchodźców z Ukrainy czy przestrzegania porządku na terenie gminy.

04.04.2022 08:36
Rusza inwestycja w Domecku
Rusza inwestycja w Domecku

Rozpoczyna się kolejna inwestycja drogowa w powiecie opolskim. Chodzi o rozbudowę drogi w Domecku w gminie Komprachcice. Do wykonania jest wiele prac, które według umowy zakończyć się mają do końca bieżącego roku.

31.03.2022 08:55
Chcą pomagać tak, jak trzeba
Chcą pomagać tak, jak trzeba

Na terenie powiatu opolskiego trwa akcja pomocowa dla uchodźców z Ukrainy. Angażują się w nią również mieszkańcy, instytucje, sołectwa oraz władze gminy Komprachcice. Odzew społeczeństwa jest tak duży, że sami organizatorzy charytatywnych przedsięwzięć nie kryją zaskoczenia. Zarówno oni, jak i przedstawiciele tutejszego samorządu zauważają, że konieczna jest koordynacja działań. Chodzi o to, aby wsparcie trafiało do tych, którzy go rzeczywiście potrzebują.

31.03.2022 08:47
Reklama