Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:40
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla
Region:

Powiat

Muzyka łączy ludzi
Muzyka łączy ludzi

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim od lat organizuje koncerty prezentujące kulturę mniejszości niemieckiej i działalność zespołów kulturalnych. Również w tym roku odbyły się cztery koncerty pod nazwą „Koncerty powiatowe - Prezentacja grup artystycznych”, podczas których zaprezentowano muzykę niemiecką oraz grupy kulturalne i gwiazdy mniejszości niemieckiej. Koncerty odbywały się w różnych powiatach województwa, aby jak najwięcej członków mniejszości i mieszkańców województwa mogło je zobaczyć. Każdy koncert trwał co najmniej godzinę i był urozmaicony dzięki dwujęzycznej - polsko-niemieckiej moderacji.

Wczoraj, 08:35
Wizyta w Ukrainie
Wizyta w Ukrainie

Delegacja składająca się z samorządowców oraz strażaków OSP z terenu powiatu opolskiego odwiedziła w ostatnim tygodniu powiat kałuski w Ukrainie. W trakcie wizyty rozmawiano o poszerzeniu współpracy pomiędzy samorządami powiatu opolskiego a powiatem kałuskim, a także przekazano ukraińskim partnerom wóz strażacki oraz sprzęt medyczny.

Wczoraj, 08:27
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie

W minioną sobotę 17 września na stadionie miejskim w Prószkowie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W wydarzeniu udział wzięło 9 drużyn męskich i 7 drużyn kobiecych reprezentujących cały powiat opolski. Były to pierwsze takie zawody zorganizowane po przerwie związanej z pandemią.

23.09.2022 19:41
Poseł Kowalski znów przeciw Niemcom
Poseł Kowalski znów przeciw Niemcom

Opolski poseł Janusz Kowalski nie ustaje w swoich działaniach wymierzonych w prawa mniejszości niemieckiej w Polsce.

08.09.2022 09:43
Nauczyciele z awansem zawodowym
Nauczyciele z awansem zawodowym

Kolejny szczebel awansu zawodowego zaliczyli opolscy nauczyciele. Sześciu pedagogów odebrało z rąk włodarzy powiatu opolskiego stosowne akty poświadczające o awansie oraz gratulacje.

29.08.2022 08:10
Deszczowy armagedon
Deszczowy armagedon

Miniony weekend przyniósł mieszkańcom Opolszczyzny rekordowe opady, a strażakom wiele pracy. W wielu miejscowościach doszło do lokalnych podtopień. W niektórych miejscach ich skutki wciąż są usuwane. Najwięcej interwencji było w powiecie opolskim.

25.08.2022 09:19
ZUS wypłaca pieniądze na wyprawkę szkolną dla dzieci z regionu
ZUS wypłaca pieniądze na wyprawkę szkolną dla dzieci z regionu

ZUS wypłaca pieniądze na wyprawkę szkolną dla dzieci. Rodzice i opiekunowie z Opola oraz powiatu opolskiego złożyli od początku lipca ponad 14 tys. wniosków w ramach programu „Dobry Start”.

15.08.2022 21:34
Budowa kładki na finiszu
Budowa kładki na finiszu

Rozpoczynają się odbiory techniczne kładki, która powstała w Turawie. W przeciągu miesiąca inwestycja powinna zostać oddana do użytku.

13.08.2022 00:53
Nadchodzi ciemność
Nadchodzi ciemność

Kolejne polskie miasta i gminy informują o wprowadzanych lub planowanych oszczędnościach na oświetleniu ulicznym. Gdy ceny energii szybują w górę, lista kolejnych samorządów, które decydują się na ten drastyczny krok szybko się wydłuża.

11.08.2022 13:29
Bogaci oddają biednym
Bogaci oddają biednym

Ministerstwo Finansów ogłosiło nowe dane podsumowujące dochody podatkowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca polskich miast i wsi. Dysproporcje pomiędzy bogatymi i biednymi są ogromne. Opolskich samorządów niestety nie ma w czołówce, najbogatsi to kolejno: Skarbimierz, Gogolin i miasto Opole. Z gmin powiatu opolskiego najwyżej w rankingu uplasował się Prószków – 344. pozycja na liście krajowej i 8. - na wojewódzkiej. Najbiedniej jest natomiast w Popielowie – to 1532. miejsce w kraju i 60. w województwie.

04.08.2022 09:11
Można zgłaszać wydarzenia do Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego
Można zgłaszać wydarzenia do Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego

Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Tradycyjnie święto zabytków zaplanowane jest na drugi i trzeci weekend września tego roku. W 2022 roku wydarzenia w ramach EDD odbędą się w dwa weekendy – 10 i 11 oraz 17 i 18 września. Dotychczas z Opolszczyzny zgłoszono 11 wydarzeń. Żadne z nich nie będzie organizowane na terenie powiatu opolskiego.

20.07.2022 08:26
Wakacje – pracowity czas dla włamywaczy
Wakacje – pracowity czas dla włamywaczy

Kiedy my wyjeżdżamy na wczasy, przestępcy nie próżnują. Stare porzekadło mówi: okazja czyni złodzieja.

19.07.2022 11:42
Reklama