Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Społeczne:

Ekologia

Można uzyskać dopłatę do wymiany pieca
Można uzyskać dopłatę do wymiany pieca

Powiat opolski również w tym roku uruchomił dotacje do wymiany węglowych kotłów c.o. na kotły ekologiczne. Przyjmowane są wnioski. Ważna informacja: osoby, które uzyskają dotację, otrzymają środki przed zakupem nowego kotła c.o., przyłączeniem do sieci ciepłowniczej lub zakupem pompy ciepła.

12.04.2022 08:30
Edukacja ekologiczna z LGD Kraina Dinozaurów
Edukacja ekologiczna z LGD Kraina Dinozaurów

W dniach 18, 22 oraz 23 marca odbyły się cztery spotkania informacyjne/warsztaty poświęcone tematowi oszczędności zasobów i wykorzystania surowców wtórnych oraz nauki prawidłowej segregacji i wykorzystania surowców wtórnych.

01.04.2022 13:27
Zrewitalizowali staw w Przysieczy
Zrewitalizowali staw w Przysieczy

Od października zeszłego roku trwały prace, których celem było przywrócenie świetności stawowi w Przysieczy. Członkowie koła PZW nr 28 w Komprachcicach spędzili na akwenie 850 godzin, doprowadzając tę przestrzeń do porządku.

31.03.2022 12:01
Są pieniądze na ekologiczne inicjatywy
Są pieniądze na ekologiczne inicjatywy

Zarząd województwa opolskiego ogłosił konkurs pod nazwą „Mamy rady na odpady”. Jest on dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Celem konkursu jest m.in. zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu.

31.03.2022 11:42
Chcą poprawić jakość powietrza
Chcą poprawić jakość powietrza

Gmina Ozimek dokłada wszelkich starań, aby pomóc swoim mieszkańcom w walce o czyste powietrze. W 2021 roku zostały zakupione 4 nowoczesne czujniki jakości powietrza, z których odczyty można śledzić na stronie internetowej www.ozimek.pl w zakładce „jakość powietrza” oraz w aplikacji mobilnej Syngeos – Nasze Powietrze. Nowe czujniki posiadają grzany tor powietrza, przez co nie zawyżają dodatkowo wyników pyłu zawieszonego o zawartość pary wodnej w powietrzu. W 2022 roku planowana jest rozbudowa bazy pomiarowej o kolejne 4 czujniki. Działania gminy nie kończą się jednak tylko na zakupie czujników.

31.03.2022 09:59
Reklama