Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Region:

Dobrzeń Wielki

Zniszczyli majowe drzewko
Zniszczyli majowe drzewko

W tym roku w Dobrzeniu Małym reaktywowano tradycję Maifestu. Największą atrakcją tego wydarzenia było postawienie drzewka majowego, na którym znalazło się na m.in. godło będące kopią pierwszej pieczęci Dobrzenia Małego. Komuś się to najwyraźniej nie spodobało, bo postanowił kilka dni później brutalnie i po chuligańsku zaprotestować. Drzewko poległo, godło poszło w wióry…

19.05.2022 09:42
Poświęcili samochód
Poświęcili samochód

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kup zorganizowali majowy piknik. Podczas tego wydarzenia odbyło się poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego, który został zakupiony w 2020 roku. Wówczas pandemia przeszkodziła w zorganizowaniu pikniku i „powitaniu” nowego pojazdu.

15.05.2022 21:44
Dwudniowe święto tańca w Dobrzeniu Wielkim
Dwudniowe święto tańca w Dobrzeniu Wielkim

Podczas dwóch dni V Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Tanecznej Pląsowadła 2022 wystąpiło 300 tancerzy z całej Polski w 109 choreografiach.

02.05.2022 21:32
Jarmarków moc
Jarmarków moc

Kwiecień to miesiąc organizowania wielu wydarzeń nawiązujących do zbliżających się świąt wielkanocnych. Jednymi z najbardziej popularnych wydarzeń są jarmarki.

14.04.2022 20:13
Są firmy zainteresowane przejęciem sieci ciepłowniczej
Są firmy zainteresowane przejęciem sieci ciepłowniczej

Tak jak pisaliśmy w „Tygodniku Ziemi Opolskiej” w grudniu ub.r., spółka Elkom rozsyłała pisma o zamiarze zaprzestania koncesjonowanej działalności w zakresie przesyłania i dystrybucji ciepła z dniem 31 grudnia 2022 roku. Spowodowało to niepokój mieszkańców, którzy zaczęli się obawiać, iż mogą nagle zostać bez źródła ogrzewania zimą. Prezydent stolicy województwa Arkadiusz Wiśniewski oraz wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa podjęli jednak w tym obszarze współpracę i wspólnie poszukiwali nowego operatora dla systemu grzewczego w Dobrzeniu Wielkim i Opolu-Czarnowąsach. Zgłosiły się zainteresowane przedsiębiorstwa.

08.04.2022 08:53
Znęcał się i groził, że zabije
Znęcał się i groził, że zabije

Policjanci zatrzymali 53-latka, który mimo zakazu zbliżania się do swojej żony znęcał się nad nią, poniżał i wygrażał, że ją otruje. Przemoc w tej rodzinie miała trwać już od lipca 2021 roku. Teraz za swoje czyny odpowie już na warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

07.04.2022 09:02
Są plany odtworzenia karczmy leśnej Wilcza Buda
Są plany odtworzenia karczmy leśnej Wilcza Buda

W zeszłym roku Nadleśnictwo Kup przeprowadziło rozbiórkę leśnej karczmy, która miała około 300 lat. Jako przyczynę podano zły stan techniczny drewnianej konstrukcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, obiekt zostanie odtworzony w tym samym miejscu do końca roku. Ma być odwzorowaniem pierwotnej budowli.

05.04.2022 10:27
Powstanie pierwszy klub seniora
Powstanie pierwszy klub seniora

Gmina Dobrzeń Wielki wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zdobyła środki na wyposażenie klubu seniora. Na ten cel pozyskano 160 tys. zł z rządowego programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Senior+”.

31.03.2022 11:37
Mają ciekawe pomysły
Mają ciekawe pomysły

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup jest znany z niesztampowych działań edukacyjnych. Również marzec obfitował w tego typu inicjatywy.

31.03.2022 11:35
Świńska grypa nie taka straszna
Świńska grypa nie taka straszna

W lutym w związku z poszerzeniem stref afrykańskiego pomoru świń ukazało się rozporządzenie unijne ustanawiające szczególne środki zwalczania tej choroby. Dla części powiatu opolskiego wyznaczono strefę różową (strefa II), która objęła teren gmin Dąbrowa, Dobrzeń Wielki oraz Popielów. Natomiast Komprachcice, Łubniany, Murów, Niemodlin, Tułowice oraz miasto Opole trafiły do strefy niebieskiej (strefa I). Wyznaczono je w oparciu o występujące ogniska ASF stwierdzone u dzików w sąsiednim powiecie.

31.03.2022 09:18
Samorządowcy odwołują się od decyzji premiera
Samorządowcy odwołują się od decyzji premiera

Dobrzeń Wielki na mocy decyzji premiera powinien przekazać gminny majątek Opolu. Są to nieruchomości, które znajdują się na tych terenach po zmianie granic administracyjnych, jaka nastąpiła 1 stycznia 2017 roku. Przez kilka lat samorządy nie potrafiły się porozumieć w tej sprawie, a mieszkańcy takich dzielnic jak Czarnowąsy, Borki, Brzezie i Świerkle nadal dzierżawią majątek gminy Dobrzeń Wielki. Władze gminy postanowiły odwołać się od decyzji premiera.

31.03.2022 09:12
Realizują ważne dla mieszkańców zadania
Realizują ważne dla mieszkańców zadania

Rok 2022 jest w gminie Dobrzeń Wielki czasem przeprowadzenia lub zakończenia kilku ważnych inwestycji. Wiele z nich dotyczy modernizacji już istniejących obiektów użyteczności publicznej bądź tworzenia nowych.

31.03.2022 09:09
Reklama