Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:46
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama https://www.instagram.com/pani.prowadzaca/
Region:

Dobrzeń Wielki

Archiwalne czarno‑białe fotografie mieszkańców, które posłużą jako inspiracja do muralu w Dobrzeniu Wielkim
Dobrzeń Wielki zbiera archiwalne zdjęcia do muralu
Powstanie mural z dawnych zdjęć! Dobrzeń Wielki szuka archiwaliów do wyjątkowego projektu „Opolska Wieś Malowana”
W Dobrzeniu Wielkim powstanie mural inspirowany archiwalnymi fotografiami mieszkańców. Projekt realizuje Stowarzyszenie Seniorów AKTYWNI dzięki dofinansowaniu z programu „Opolska Wieś Malowana”. Twórcy proszą mieszkańców o udostępnienie starych zdjęć, które posłużą jako wzór dla wielkoformatowego malowidła przedstawiającego życie miejscowości sprzed lat. 10.06.2026 10:25
Delegaci OSP podczas wyborów władz gminnych w Dobrzeniu Wielkim
Nowe władze gminnych struktur OSP w Dobrzeniu Wielkim
Dobrzeń Wielki: wybrano nowe władze OSP na pięcioletnią kadencję. Prezesem został Rafał Kołodziej, komendantem Józef Schwierz
Jednostki OSP z gminy Dobrzeń Wielki wybrały nowe władze na kolejne pięć lat. Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego został Rafał Kołodziej, a funkcję komendanta gminnego powierzono Józefowi Schwierzowi. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu i Państwowej Straży Pożarnej. 03.06.2026 13:48
Tancerki Grupy Baletowej Arabesque podczas występu konkursowego na Antares Fest
Arabesque z Dobrzenia Wielkiego z Grand Prix Antares Fest!
Spektakularny sukces Grupy Baletowej Arabesque! Grand Prix, nagrody specjalne i deszcz pierwszych miejsc na Antares Fest
Grupa Baletowa Arabesque z Dobrzenia Wielkiego wróciła z VII Międzynarodowego Festiwalu Antares Fest z imponującym dorobkiem. Tancerki zdobyły Grand Prix, liczne pierwsze miejsca oraz nagrody specjalne, zachwycając jury i publiczność. 29.05.2026 11:31
Młodzi artyści prezentują pokazy żonglerki i akrobatyki podczas XVII Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim
Festiwal Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim
XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim. Ponad 70 młodych artystów zachwyciło publiczność
W hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyła się siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Dziecięco‑Młodzieżowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej — ponad 70 uczestników z całej Polski zaprezentowało żonglerkę, ekwilibrystykę, akrobatykę i inne formy sztuki cyrkowej. Gminę reprezentowała grupa „CUDAKI”, a najlepszych artystów nagrodził wójt Piotr Szlapa. 22.05.2026 11:21
Stoiska z antykami i starociami podczas giełdy w Dobrzeniu Małym
Giełda pełna skarbów
Tłumy na giełdzie staroci w Dobrzeniu Małym! Setki unikatów i kolejna edycja już w czerwcu
W Dobrzeniu Małym znów można było poczuć klimat prawdziwego pchlego targu — porcelana, monety, zegary, obrazy, zabawki i setki przedmiotów z duszą przyciągnęły mieszkańców i kolekcjonerów z całego regionu. Druga tej wiosny giełda staroci potwierdziła, że to jedno z najpopularniejszych wydarzeń w powiecie. A kolejna okazja do „szperania” już 13 czerwca. 20.05.2026 11:58
Dzieci z przedszkola w Chróścicach występujące w gwarze śląskiej podczas konkursu „Śląskie Biesiadowanie”
Śląskie biesiadowanie w Chróścicach
Śląska gwara, pieśni i wspólna zabawa. Przedszkolaki z Chróścic pokazały, jak żyje lokalna tradycja
W Publicznym Przedszkolu w Chróścicach odbył się wyjątkowy koncert pieśni i wierszy w gwarze śląskiej, przygotowany w ramach innowacji pedagogicznej „Chróścickie skarby”. 21 kwietnia dzieci z grup „Kangurki” i „Kubusie” wystąpiły wspólnie z uczestnikami Centrum Opiekuńczo‑Mieszkalnego, tworząc międzypokoleniową przestrzeń pełną radości i regionalnego dziedzictwa. Konkurs „Śląskie Biesiadowanie – słowem i piosenką”, zorganizowany przez Aldonę Pyrasz‑Henek, podkreślił silny związek Chróścic z kulturą Śląska. Jury doceniło poziom artystyczny występów, a zgodnie z ideą biesiady wszyscy wykonawcy zostali ogłoszeni zwycięzcami. 05.05.2026 11:17
Certyfikat UNESCO potwierdzający wpis tradycji plecionkarskich z gminy Dobrzeń Wielki na listę niematerialnego dziedzictwa
Plecionkarstwo z Dobrzenia Wielkiego na liście UNESCO
Historyczny sukces! Tradycje plecionkarskie z gminy Dobrzeń Wielki wpisane na listę UNESCO
To oficjalne: tradycje plecionkarskie, z których od pokoleń słynie gmina Dobrzeń Wielki, zostały wpisane na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Decyzja ogłoszona podczas 20. sesji Komitetu ds. Ochrony Dziedzictwa w New Delhi to ogromny powód do dumy dla mieszkańców regionu, którzy od lat pielęgnują tę unikatową sztukę. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 21 kwietnia w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Plecionkarstwo, obecne na Opolszczyźnie od stuleci, pozostaje żywą tradycją dzięki takim mistrzom jak Tadeusz Taszycki i Piotr Wiśny. 29.04.2026 09:57
Szperacze ruszyli na łowy. Pierwsza giełda staroci w Dobrzeniu Małym za nami
Szperacze ruszyli na łowy. Pierwsza giełda staroci w Dobrzeniu Małym za nami
W Dobrzeniu Małym rozpoczął się sezon dla miłośników historii zapisanej w przedmiotach. Pierwsza w tym roku Giełda Staroci przyciągnęła zarówno wystawców, jak i licznych odwiedzających. 11.04.2026 23:18
28-letni kierowca zginął po uderzeniu w drzewo w gminie Dobrzeń Wielki
28-letni kierowca zginął po uderzeniu w drzewo w gminie Dobrzeń Wielki
Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, 9 kwietnia, na drodze powiatowej pomiędzy Chróścicami w gminie Dobrzeń Wielki a drogą wojewódzką nr 454 Opole–Namysłów. Życie stracił 28-letni mężczyzna. 09.04.2026 19:40
Czarnowąsy: Były zapowiedzi, nie ma realizacji
Czarnowąsy: Były zapowiedzi, nie ma realizacji
Mieszkańcy Opola i okolicznych miejscowości od lat zabiegają o przebudowę tzw. podwójnego ronda na drodze wojewódzkiej nr 454 w Czarnowąsach. Choć jeszcze niedawno władze miasta deklarowały realizację inwestycji w 2026 roku, dziś - jak wskazują społecznicy - przedsięwzięcie nie ma ani harmonogramu, ani zabezpieczonych środków, a jego przyszłość pozostaje niepewna. 30.03.2026 18:25
Zadbali o bocianie gniazda
Zadbali o bocianie gniazda
Wiosna bez bocianów? To jak dzień bez słońca. Dlatego zanim ptaki wrócą z ciepłych krajów, w gminie Dobrzeń Wielki wykonano prace, które mają zapewnić im bezpieczny powrót i spokojne wychowanie młodych. 28.03.2026 01:04
Sukces tancerek  z Dobrzenia Wielkiego na międzynarodowym festiwalu
Sukces tancerek z Dobrzenia Wielkiego na międzynarodowym festiwalu
Ogromnym sukcesem może pochwalić się Grupa Baletowa ARABESQUE działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Młode tancerki po raz drugi wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu ANTARES FEST, który 14 marca odbył się w Zajezdni Kultury w Pleszewie, zdobywając komplet nagród. 20.03.2026 09:37
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu Autor komentarza: wojtek Treść komentarza: no tak - starzy śmiecą a dzieci sprzątają Data dodania komentarza: 28.03.2026, 10:23 Źródło komentarza: Wielkie sprzątanie Jeziora Turawskiego Autor komentarza: Sylwia Treść komentarza: Brawo dla Burmistrza z Ozimska, radnych i sołtysów za staranie się o polepszenie bytu mieszkańców Jedlic. Data dodania komentarza: 18.03.2026, 20:20 Źródło komentarza: Gmina Ozimek wnioskuje o 250 tys. zł na świetlicę w Jedlicach
Reklama
Reklama