Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
niedziela, 28 czerwca 2026 23:16
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Region

W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące lokalnych wydarzeń z powiatu krapkowickiego, w tym z gmin Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Strzeleczki i Walce.

Powstał żabi zakątek
Powstał żabi zakątek
Staw przy ulicy Marcina w Tarnowie Opolskim zyskał nowy wygląd. Prace rewitalizacyjne trwały tu już od roku, a teraz zamontowano nowe fontanny. Przedtem to miejsce nie zachęcało, by tu się zatrzymać, ale teraz… jest ładnie. 20.09.2022 12:25
Remont przedszkola rozpocznie się w tym roku
Remont przedszkola rozpocznie się w tym roku
Gmina Prószków otrzymała dofinansowanie na modernizację przedszkola w Prószkowie. Przetarg został rozstrzygnięty i prace powinny się rozpocząć jesienią tego roku. 19.09.2022 06:48
Senior wie co to recykling
Senior wie co to recykling
Członkowie grupy Seniorzy w Gminie Chrząstowice uczestniczyli w ciekawych warsztatach edukacyjnych. 19.09.2022 06:34
Warto zajrzeć do izby muzealnej
Warto zajrzeć do izby muzealnej
W Regionalnej Izbie Muzealnej Śląskiej im. Konrada Mientusa w Dańcu znów się dzieje. W sobotę 17 września będzie można odwiedzić obiekt w ramach 30. Europejskich Dni Dziedzictwa. 17.09.2022 19:19
Kolejne koło gospodyń gotowe do działania
Kolejne koło gospodyń gotowe do działania
Pierwsze Koło Gospodyń Wiejskich w gminie zawiązało się we wrześniu 2021 roku. To osławione już Raszowianki. A teraz powstało właśnie drugie: w Kątach Opolskich! 17.09.2022 19:06
Dbają o infrastrukturę drogową
Dbają o infrastrukturę drogową
Kolejna droga w gminie została wyremontowana. Mieszkańcy mogą już korzystać z przebudowanej ulicy Jaśminowej w Antoniowie. 16.09.2022 19:57
Obchodzono rocznicę wybuchu II wojny światowej w Polskiej Nowej Wsi
Obchodzono rocznicę wybuchu II wojny światowej w Polskiej Nowej Wsi
Pod koniec sierpnia na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi odbyła się uroczystość 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jej organizatorami byli Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Aeroklub Opolski im. Powstańców Warszawskich oraz gmina Komprachcice. W uroczystościach wziął udział burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Patronat nad uroczystością objął wojewoda opolski. 16.09.2022 19:45
Podziękowano za plony
Podziękowano za plony
Tradycja święta plonów wpisuje się w kulturę wiejską i od wieków stanowi ważny symbol dorobku i ciężkiej pracy rolników. Jest to podziękowanie społeczności wiejskiej za obfitość plonów. W tym roku gminne dożynki odbyły się w Przysieczy. Tam spotkali się mieszkańcy z terenu gminy Prószków, aby podziękować za tegoroczne zbiory. 16.09.2022 09:23
Wyjątkowy jubileusz
Wyjątkowy jubileusz
Mieszkanka gminy Ozimek Genowefa Bekus obchodziła 100. urodziny. Z tej okazji przyjęła wiele życzeń i gratulacji. 16.09.2022 09:20
Z miłości do dzieci i natury
Z miłości do dzieci i natury
Gizela Przybyła przez ponad 40 lat pełniła funkcję dyrektora Publicznego Przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu w Naroku z oddziałem w Żelaznej. W tym czasie uczyniła miejsca te przyjazne dzieciom i rodzicom. 16.09.2022 09:03
Szukają truciciela
Szukają truciciela
W ciągu niespełna czterech tygodni trzy razy kontrolerzy WIOŚ pobierali do badań próbki z zanieczyszczonej rzeczki Strugi w Przyworach. Gołym okiem widać, że ktoś wpuszcza tu nieczystości, a sądząc po zapachach – prawdopodobnie są to ścieki chemiczne, o czym świadczą również wyniki uzyskane od prywatnego laboratorium. Sprawę wzięła pod lupę prokuratura. 15.09.2022 10:40
Seniorzy stracili ponad 100 tysięcy złotych
Seniorzy stracili ponad 100 tysięcy złotych
W ostatnim czasie w powiecie opolskim miała miejsce fala oszustw. Naciągacze podszywając się pod policjantów, członków rodziny czy pracowników poczty, wyłudzali pieniądze od seniorów. Pięć osób straciło oszczędności życia. 15.09.2022 10:36
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kamikaze Treść komentarza: ale 105 lat temu to była Republika Weimarska ;) Data dodania komentarza: 28.06.2026, 20:53 Źródło komentarza: Padł nowy rekord ciepła w Polsce. Po 105 latach Prószków traci historyczny rekord Autor komentarza: Hanys Treść komentarza: Masz rację; prowadzenie tej sprawy przez jakiś sąd kościelny to pospolita brednia, zupełny nonsens. Podobnie jak wszystkich spraw dotyczących podejrzenia o seksualne przestępstwa kleru. Tylko sądy powszechne! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu
Reklama
Reklama