Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:49
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Region

W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące lokalnych wydarzeń z powiatu krapkowickiego, w tym z gmin Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Strzeleczki i Walce.

Muzyka łączy ludzi
Muzyka łączy ludzi

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim od lat organizuje koncerty prezentujące kulturę mniejszości niemieckiej i działalność zespołów kulturalnych. Również w tym roku odbyły się cztery koncerty pod nazwą „Koncerty powiatowe - Prezentacja grup artystycznych”, podczas których zaprezentowano muzykę niemiecką oraz grupy kulturalne i gwiazdy mniejszości niemieckiej. Koncerty odbywały się w różnych powiatach województwa, aby jak najwięcej członków mniejszości i mieszkańców województwa mogło je zobaczyć. Każdy koncert trwał co najmniej godzinę i był urozmaicony dzięki dwujęzycznej - polsko-niemieckiej moderacji.

Dzisiaj, 08:35
Wizyta w Ukrainie
Wizyta w Ukrainie

Delegacja składająca się z samorządowców oraz strażaków OSP z terenu powiatu opolskiego odwiedziła w ostatnim tygodniu powiat kałuski w Ukrainie. W trakcie wizyty rozmawiano o poszerzeniu współpracy pomiędzy samorządami powiatu opolskiego a powiatem kałuskim, a także przekazano ukraińskim partnerom wóz strażacki oraz sprzęt medyczny.

Dzisiaj, 08:27
Upamiętnili przyrodnika i geografa
Upamiętnili przyrodnika i geografa

Wiele atrakcji czekało na uczestników Święta Mostu i Żeliwa, które odbyło się w dniach 17-18 września. Podczas wydarzenia została odsłonięta tablica upamiętniająca 230. rocznicę wizyty Aleksandra von Humboldta w Ozimku.

Dzisiaj, 08:25
Oktoberfest przyciągnął tłumy
Oktoberfest przyciągnął tłumy

W Mechnicach odbył się oktoberfest. Podobnie jak poprzednie edycje i ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Od lat wydarzenie organizowane jest przez LZS Mechnice.

24.09.2022 19:46
Chcą popularyzować strzelectwo sportowe
Chcą popularyzować strzelectwo sportowe

W Zimnicach Wielkich powstała strzelnica. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, gminy Prószków, służb mundurowych czy Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza. Zaproszono również przedstawicieli sołectwa Zimnice Wielkie.

24.09.2022 19:45
O aktualnych sprawach i planach na przyszłość
O aktualnych sprawach i planach na przyszłość

W ostatnim czasie burmistrz Mirosław Wieszołek spotkał się z wicestarostą Leonardą Płoszaj i radnymi powiatu opolskiego z gminy Ozimek – Antonim Grycem, Krzysztofem Koźlikiem i Markiem Korniakiem. Wśród omawianych tematów znalazły się ważne sprawy bieżące i inwestycje planowane na przyszły rok.

24.09.2022 19:43
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie

W minioną sobotę 17 września na stadionie miejskim w Prószkowie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W wydarzeniu udział wzięło 9 drużyn męskich i 7 drużyn kobiecych reprezentujących cały powiat opolski. Były to pierwsze takie zawody zorganizowane po przerwie związanej z pandemią.

23.09.2022 19:41
Dobrzeń Wielki stracił najwięcej mieszkańców i mieszkań
Dobrzeń Wielki stracił najwięcej mieszkańców i mieszkań

Główny Urząd Statystyczny podsumował Narodowy Spis Powszechny, który przeprowadzono w zeszłym roku. Najwięcej mieszkańców oraz budynków w województwie opolskim w ciągu 10 lat straciła gmina Dobrzeń Wielki.

23.09.2022 19:39
Obchodzili święto plonów
Obchodzili święto plonów

W tym roku dożynki gminne odbyły się one w Zakrzowie Turawskim. Organizatorami trwającego dwa dni wydarzenia byli Urząd Gminy w Turawie oraz mieszkańcy miejscowości. Starostami dożynek byli Łucja i Klaudiusz Kochankowie.

23.09.2022 19:36
Ale jaja!
Ale jaja!

Tak można w skrócie podsumować niedzielne wydarzenie pod tężnią solankową w Tarnowie Opolskim, gdzie stanęła duża makieta opolskiej kroszonki. Jej odsłonięciu towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci – też związany z tą tematyką.

23.09.2022 13:07
Mają coraz lepszy sprzęt
Mają coraz lepszy sprzęt

W Dąbrowie odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch wozów strażackich, które w ostatnich latach otrzymała miejscowa jednostka OSP. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego oficjalne przekazanie pojazdów nastąpiło dopiero teraz. W obu przypadkach druhów wsparła finansowo gmina Dąbrowa.

23.09.2022 12:59
Dokonali niemożliwego!
Dokonali niemożliwego!

W trzeciej kolejce Gwardię Opole czekało wyjątkowo trudne zadanie - mecz na trudnym terenie z niepokonanym do tej pory zespołem Azotów Puławy. Dodatkowo część zawodników zmaga się z kontuzjami i urazami.

23.09.2022 12:52
Reklama