Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Region:

Opole

Czuję się zagrożony - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski
Czuję się zagrożony - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

Nie dam się zastraszyć; nie ulegnę żadnemu ultimatum; choćbym miał chodzić po Opolu z ochroną policji… - takie i inne mocne stwierdzenia padały podczas konferencji prasowej, jaka została zorganizowana w środę 18 maja w opolskim ratuszu przez włodarza miasta. Zwołał ją w nawiązaniu do medialnej nagonki i wcześniejszych konferencji polityków Zjednoczonej Prawicy, na której m.in. wezwali oni Arkadiusza Wiśniewskiego do dymisji. To co mówił prezydent, mogło szokować, gdyż działania swoich oponentów nazwał on gangsterką polityczną i porównał ostatnie zmasowane „ataki” i naciski na jego osobę z tym, czego doświadczał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zanim został zamordowany.

19.05.2022 09:38
Zachęcali do aktywności i dbania o siebie
Zachęcali do aktywności i dbania o siebie

W niedzielę 8 maja na Wyspie Bolko ponad 200 osób wzięło udział w biegu na orientację w ramach wydarzenia pod nazwą „Przebudzenie”. Uczestnicy mogli wystartować w dwóch kategoriach: sportowej oraz rodzinnej z nordic walking. Była to druga edycja imprezy, której organizatorem jest Stowarzyszenie „Masz jaja, idź na badania”. Przedsięwzięcie odbywało się pod honorowym patronatem marszałka Andrzeja Buły. „Tygodnik Ziemi Opolskiej” objął wydarzenie patronatem medialnym.

13.05.2022 19:27
Opolan coraz mniej
Opolan coraz mniej

Wyniki ostatniego Spisu Powszechnego Ludności są niepokojące, a ich analiza jeszcze bardziej. W ciągu 10 lat ubyło na Opolszczyźnie ok. 62 tysiące mieszkańców. To bardzo dużo.

12.05.2022 09:16
Konserwator zablokował przebudowę
Konserwator zablokował przebudowę

Prezydent Opola wysunął propozycję poszerzenia mostu Zamkowego. Wzbudziła ona jednak burzę komentarzy i weto Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Opolu. Wniosek jeszcze formalnie nie wpłynął, a już zapowiedziano, że zgody nie będzie.

12.05.2022 09:16
Śmiertelny weekend
Śmiertelny weekend

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 7 maja w Opolu-Sławicach. Kierowca zginął na miejscu.

12.05.2022 09:16
Jest problem z remontami dróg
Jest problem z remontami dróg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma spory problem na Opolszczyźnie. Niektóre firmy wykonujące remonty dróg krajowych i autostrady A4 wstrzymały prace. Domagają się dodatkowych pieniędzy, aby pokryć stale rosnące ceny materiałów i usług, chcą też podniesienia wynagrodzeń o 30 procent. Jeżeli przedstawiciele GDDKiA nie dojdą do porozumienia w sprawie wartości poszczególnych kontraktów, może dojść do wstrzymania prac w 14 lokalizacjach.

27.04.2022 05:36
Wzbogacili się o nowe eksponaty
Wzbogacili się o nowe eksponaty

Muzeum Śląska Opolskiego na zagranicznej aukcji w Monachium wylicytowało wyjątkowe eksponaty związane z książęcą rodziną Wirtembergów. Kolekcja tej placówki kultury powiększy się o kilkanaście pozycji. W sumie do Opola zostanie dostarczonych kilkadziesiąt przedmiotów. Na zakupy skarbów, które trafią do Muzeum Śląska Opolskiego, przeznaczono ponad 25 tys. euro.

27.04.2022 05:32
Pierwszy taki zabieg na Opolszczyźnie
Pierwszy taki zabieg na Opolszczyźnie

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu wykonany został pierwszy w województwie zabieg implantacji bezelektrodowego stymulatora serca. To alternatywa dla pacjentów, u których zastosowanie tradycyjnego urządzenia jest niemożliwe.

26.04.2022 10:22
Czy to za drogo?
Czy to za drogo?

Opolski ratusz w zeszłym roku zapowiadał remont fontanny na Stawku Zamkowym. Okazuje się jednak, że koszt renowacji wyniesie 7 milionów złotych, czyli milion więcej niż budowa, którą zakończono w 2013 roku. Póki co ratusz nie wie, kiedy ruszą prace. Wiadomo jedynie tyle, że do tego czasu fontanna pozostanie nieczynna.

22.04.2022 20:28
Otworzyli nową stację pogotowia
Otworzyli nową stację pogotowia

W środę 20 kwietnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowej stacji pogotowia ratunkowego przy ulicy Niemodlińskiej 9 w Opolu. Karetka szybciej stąd dojedzie do potrzebujących w różnych miejscach miasta.

21.04.2022 12:05
Jarmark wielkanocny przyciągnął tłumy
Jarmark wielkanocny przyciągnął tłumy

W Niedzielę Palmową w bierkowickim skansenie odbył się 45. Jarmark Wielkanocny. Podobnie jak w poprzednich edycjach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Opolszczyzny. Nie zabrakło także gości z innych województw. „Tygodnik Ziemi Opolskiej” objął wydarzenie patronatem medialnym.

14.04.2022 20:19
Charytatywne ślizganie po lodzie
Charytatywne ślizganie po lodzie

Już po raz 16. odbyła się impreza charytatywna pn. „Wielkie Ślizganie” na lodowisku Toropol w Opolu. Wydarzeniu patronował „Tygodnik Ziemi Opolskiej” i „Tygodnik Krapkowicki”.

14.04.2022 20:09
Reklama