Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Region:

Popielów

Bajkowo na zamku w Karłowicach
Bajkowo na zamku w Karłowicach

W gminie Popielów znajduje się XIV-wieczny zamek rycerski. Właśnie tam zorganizowano polsko-czeską imprezę, która przyciągnęła tłumy mieszkańców gminy oraz gości spoza niej. Była to Noc Bajek. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele czeskiego partnera. Było kolorowo, magicznie i wesoło.

17.05.2022 21:47
Będzie kolejny klub seniora
Będzie kolejny klub seniora

Na terenie gminy Popielów powstanie kolejne miejsce, gdzie seniorzy będą mogli w ciekawy i aktywny sposób spędzać wolny czas. Zostanie ono otwarte jeszcze w tym roku. Będzie to już trzeci po Popielowie oraz Lubieni klub seniora na tym terenie.

07.05.2022 20:01
Pijani Ukraińcy dachowali volkswagenem
Pijani Ukraińcy dachowali volkswagenem

Do kolizji doszło w niedzielę 24 kwietnia przed godziną 16.00 na drodze wojewódzkiej 457 pomiędzy Chróścicami a Starymi Siołkowicami. Zawinił alkohol.

29.04.2022 09:20
Pielęgnują wielkopostną tradycję
Pielęgnują wielkopostną tradycję

Mieszkańcy Starych Siołkowic od kilku lat kultywują pewien niezwykły i rzadko spotykany zwyczaj związany ze zbliżającą się Wielkanocą. To wielkopostna tradycja strojenia marzanek i marzołków.

14.04.2022 20:32
Jarmarków moc
Jarmarków moc

Kwiecień to miesiąc organizowania wielu wydarzeń nawiązujących do zbliżających się świąt wielkanocnych. Jednymi z najbardziej popularnych wydarzeń są jarmarki.

14.04.2022 20:13
Będą nowe atrakcje
Będą nowe atrakcje

Gmina Popielów przystąpi w tym roku do realizacji dwóch kolejnych przedsięwzięć, na które udało się pozyskać dofinansowania. Dzięki tym działaniom przybędzie na tym terenie miejsc, gdzie będzie można miło spędzać wolny czas.

05.04.2022 10:35
Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa
Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Przedstawiciele gminy Popielów podpisali umowę na realizację kolejnej inwestycji, która zwiększy atrakcyjność turystyczną gminy. Chodzi o trzeci etap budowy ścieżek pieszo-rowerowych na terenie gminy Popielów. Inwestycja jest finansowana ze środków unijnych.

31.03.2022 11:25
Świńska grypa nie taka straszna
Świńska grypa nie taka straszna

W lutym w związku z poszerzeniem stref afrykańskiego pomoru świń ukazało się rozporządzenie unijne ustanawiające szczególne środki zwalczania tej choroby. Dla części powiatu opolskiego wyznaczono strefę różową (strefa II), która objęła teren gmin Dąbrowa, Dobrzeń Wielki oraz Popielów. Natomiast Komprachcice, Łubniany, Murów, Niemodlin, Tułowice oraz miasto Opole trafiły do strefy niebieskiej (strefa I). Wyznaczono je w oparciu o występujące ogniska ASF stwierdzone u dzików w sąsiednim powiecie.

31.03.2022 09:18
Reklama