Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla
Społeczne:

Kultura

Młodzi mogą przystąpić do działania
Młodzi mogą przystąpić do działania

Ruszyły nabory w ramach projektu „Opolskie dla młodzieży”. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzi mieszkańcy Opolszczyzny będą mogli zrealizować swoje pomysły.

Wczoraj, 10:30
Dzień bez plecaka coraz bardziej popularny
Dzień bez plecaka coraz bardziej popularny

Zwyczaj obchodzenia dnia bez plecaka pochodzi z USA. Przyjął się również w Polsce. Cieszy się dużą popularnością m.in. w placówkach edukacyjnych na terenie powiatu opolskiego.

19.04.2022 22:20
Pielęgnują wielkopostną tradycję
Pielęgnują wielkopostną tradycję

Mieszkańcy Starych Siołkowic od kilku lat kultywują pewien niezwykły i rzadko spotykany zwyczaj związany ze zbliżającą się Wielkanocą. To wielkopostna tradycja strojenia marzanek i marzołków.

14.04.2022 20:32
Święta za pasem!
Święta za pasem!

Na przekór trudnym czasom świętujmy nadchodzące święta! Ich przedsmak już czuć na ulicach i w wielu instytucjach, w minionych dniach odbywało się wiele konkursów kroszonkarskich i jarmarków, m.in. 45. Jarmark Wielkanocny w skansenie w Bierkowicach, z których zamieszczamy relacje na naszych stronach.

14.04.2022 09:42
Zapraszają na jarmark wielkanocny w skansenie
Zapraszają na jarmark wielkanocny w skansenie

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu jest organizatorem wielu ciekawych wydarzeń, które przybliżają ludowe tradycje naszego regionu. W niedzielę 10 kwietnia w godz. 10.00-17.00 na terenie skansenu odbędzie się Jarmark Wielkanocny. „Tygodnik Ziemi Opolskiej” objął wydarzenie patronatem medialnym.

07.04.2022 09:07
Witają wiosnę na różne sposoby
Witają wiosnę na różne sposoby

Powitanie wiosny ma wieloletnią tradycję na całym świecie. W wielu kulturach ten czas postrzegany jest jako nadejście tego co nowe. W każdym kraju ludzie obchodzą ten dzień na własny sposób. Obrzędy związane z powitaniem tej pory roku praktykowane były początkowo przez pogańskie kultury, jednak z czasem zwyczaj ten przyjęło też chrześcijaństwo. Nie wszędzie jednak święto wiosny obchodzi się 21 marca tak jak w Polsce. Niektórzy świętują już w lutym. Zdarzają się również obchody nawet w maju.

31.03.2022 12:48
Chojne serca zagrały dla Ukrainy
Chojne serca zagrały dla Ukrainy

Serce dla Ukrainy – pod takim hasłem w niedzielę 13 marca odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim koncert charytatywny zorganizowany przez sołectwa i gminę. Podliczono już dochód: 7800 zł z przeznaczeniem na pomoc uchodźcom.

31.03.2022 10:29
Zaśpiewają i zagrają dla Ukrainy
Zaśpiewają i zagrają dla Ukrainy

W czwartek 24 marca o godz. 18.00 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki odbędzie się koncert „Dla wolności Ukrainy - LAST CALL FOR FREEDOM”. „Tygodnik Ziemi Opolskiej” objął to wydarzenie patronatem medialnym.

31.03.2022 09:26
Reklama