Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
niedziela, 28 czerwca 2026 23:14
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Region

W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące lokalnych wydarzeń z powiatu krapkowickiego, w tym z gmin Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Strzeleczki i Walce.

Chcą popularyzować strzelectwo sportowe
Chcą popularyzować strzelectwo sportowe
W Zimnicach Wielkich powstała strzelnica. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, gminy Prószków, służb mundurowych czy Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza. Zaproszono również przedstawicieli sołectwa Zimnice Wielkie. 24.09.2022 19:45
O aktualnych sprawach i planach na przyszłość
O aktualnych sprawach i planach na przyszłość
W ostatnim czasie burmistrz Mirosław Wieszołek spotkał się z wicestarostą Leonardą Płoszaj i radnymi powiatu opolskiego z gminy Ozimek – Antonim Grycem, Krzysztofem Koźlikiem i Markiem Korniakiem. Wśród omawianych tematów znalazły się ważne sprawy bieżące i inwestycje planowane na przyszły rok. 24.09.2022 19:43
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie
OSP Dębie i OSP Żelazna najlepsze w powiecie
W minioną sobotę 17 września na stadionie miejskim w Prószkowie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W wydarzeniu udział wzięło 9 drużyn męskich i 7 drużyn kobiecych reprezentujących cały powiat opolski. Były to pierwsze takie zawody zorganizowane po przerwie związanej z pandemią. 23.09.2022 19:41
Dobrzeń Wielki stracił najwięcej mieszkańców i mieszkań
Dobrzeń Wielki stracił najwięcej mieszkańców i mieszkań
Główny Urząd Statystyczny podsumował Narodowy Spis Powszechny, który przeprowadzono w zeszłym roku. Najwięcej mieszkańców oraz budynków w województwie opolskim w ciągu 10 lat straciła gmina Dobrzeń Wielki. 23.09.2022 19:39
Obchodzili święto plonów
Obchodzili święto plonów
W tym roku dożynki gminne odbyły się one w Zakrzowie Turawskim. Organizatorami trwającego dwa dni wydarzenia byli Urząd Gminy w Turawie oraz mieszkańcy miejscowości. Starostami dożynek byli Łucja i Klaudiusz Kochankowie. 23.09.2022 19:36
Ale jaja!
Ale jaja!
Tak można w skrócie podsumować niedzielne wydarzenie pod tężnią solankową w Tarnowie Opolskim, gdzie stanęła duża makieta opolskiej kroszonki. Jej odsłonięciu towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci – też związany z tą tematyką. 23.09.2022 13:07
Mają coraz lepszy sprzęt
Mają coraz lepszy sprzęt
W Dąbrowie odbyło się uroczyste poświęcenie dwóch wozów strażackich, które w ostatnich latach otrzymała miejscowa jednostka OSP. Ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego oficjalne przekazanie pojazdów nastąpiło dopiero teraz. W obu przypadkach druhów wsparła finansowo gmina Dąbrowa. 23.09.2022 12:59
Dokonali niemożliwego!
Dokonali niemożliwego!
W trzeciej kolejce Gwardię Opole czekało wyjątkowo trudne zadanie - mecz na trudnym terenie z niepokonanym do tej pory zespołem Azotów Puławy. Dodatkowo część zawodników zmaga się z kontuzjami i urazami. 23.09.2022 12:52
Aleja śmierci znów zbiera żniwo
Aleja śmierci znów zbiera żniwo
Znów zdarzył się wypadek na alei dębowej na trasie wojewódzkiej DW 414 Opole-Prudnik. I znów śmiertelny. Dramatyczny finał miały tam również wypadki z 28 sierpnia tego roku, 4 października ub. r. czy też z 5 lutego 2020 r. W każdym z tych zdarzeń i w wielu innych ludzkie życie przegrało z drzewami. Drogowcy chcieli trasę poszerzyć już kilkanaście lat temu, ale wtedy „na drodze” stanęły im ówczesne władze gminy, broniąc stuletnich dębów. 22.09.2022 13:25
Spłonęły dwa mieszkania
Spłonęły dwa mieszkania
Do groźnego pożaru doszło we wtorek 20 września przy ulicy Tarnopolskiej w Opolu. Płonęły dwa mieszkania w nowoczesnym budynku wielorodzinnym. 22.09.2022 13:19
Kontrowersje w sposobie odbioru kontenerów ze śmieciami
Kontrowersje w sposobie odbioru kontenerów ze śmieciami
Od 1 października w gminie Chrząstowice zmieni się technika odbioru śmieci przez firmę Remondis. Polegać ona będzie na opróżnianiu kubłów przez jedną tylko osobę, która podczas całego procesu nie opuszcza kabiny śmieciarki. Wydawać by się mogło, że to spore udogodnienie, jednak… jeszcze przed wprowadzeniem tej innowacji już sypią się słowa krytyki i hejtu ze strony mieszkańców. 22.09.2022 13:12
Ocalić od zapomnienia
Ocalić od zapomnienia
W gminie Prószków gościł Edward Barcik, zdobywca srebrnego medalu w jeździe drużynowej w kolarstwie szosowym na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Odwiedził Zimnice Małe i Źlinice. 21.09.2022 11:33
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kamikaze Treść komentarza: ale 105 lat temu to była Republika Weimarska ;) Data dodania komentarza: 28.06.2026, 20:53 Źródło komentarza: Padł nowy rekord ciepła w Polsce. Po 105 latach Prószków traci historyczny rekord Autor komentarza: Hanys Treść komentarza: Masz rację; prowadzenie tej sprawy przez jakiś sąd kościelny to pospolita brednia, zupełny nonsens. Podobnie jak wszystkich spraw dotyczących podejrzenia o seksualne przestępstwa kleru. Tylko sądy powszechne! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu
Reklama
Reklama