Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
niedziela, 28 czerwca 2026 22:02
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama https://www.instagram.com/pani.prowadzaca/

Region

W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące lokalnych wydarzeń z powiatu krapkowickiego, w tym z gmin Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Strzeleczki i Walce.

Inwestycje w toku
Inwestycje w toku
Dąbrowscy samorządowcy podkreślają, że ten rok nie jest dla nich łatwy, jednak nie zrezygnowali z realizacji najważniejszych przedsięwzięć. 30.09.2022 08:59
Uczcili pamięć Piotra Blachucika
Uczcili pamięć Piotra Blachucika
W Prószkowie odbyła się druga edycja Biegu Ulicznego im. Piotra Blachucika. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie. Na liście partnerów znajdowała się gmina Prószków oraz jednostki OSP z Prószkowa i Ligoty Prószkowskiej. 30.09.2022 08:52
III Ozimskie Forum Gospodarcze
III Ozimskie Forum Gospodarcze
Budowa dobrych wzajemnych relacji z przedsiębiorcami jest fundamentem dla rozwoju gospodarczego Gminy Ozimek, który przekłada się na poprawę jakości życia mieszkańców. W ciągu ostatnich dwóch lat zrobiono wiele, aby ożywić przedsiębiorczość i zadbać o lokalne firmy tak, by chciały modernizować, inwestować oraz rozwijać swoje biznesy. 30.09.2022 08:34
Płacą i… węgla nie dostają
Płacą i… węgla nie dostają
W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej informacji o tak zwanych oszustwach na węgiel. Również na Opolszczyźnie dochodzi do takich incydentów. Najczęściej ofiarą padają internauci, którzy na różnego rodzaju aukcjach próbują znaleźć tani opał. Niestety zdarza się, iż w ten sposób tracą swoje oszczędności. 28.09.2022 23:26
Sołtysi kontra burmistrz
Sołtysi kontra burmistrz
Znów iskrzy w gminie Niemodlin. Tym razem kością niezgody stał się fundusz sołecki. Dwie wioski stanęły okoniem, a poszło o wydatki na usługi związane ze sprzątaniem terenów publicznych. Jeśli nie będzie konsensusu, może okazać się, że na konflikcie stratni będą mieszkańcy, bo pieniądze z funduszu mogą po prostu przepaść. 28.09.2022 23:26    1
Mecz jak w kalejdoskopie
Mecz jak w kalejdoskopie
W 4. serii Gwardia podejmowała w Opolu beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego. Opolanie nie spodziewali się, że mecz okaże się typowym rollercoasterem. 28.09.2022 23:26
Najlepsi są z Dębia
Najlepsi są z Dębia
Drużyna seniorów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębiu osiągnęła wielki sukces. Druhowie zdobyli pierwsze miejsce na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Opolskiego, uzyskując tym samym tytuł mistrza w swojej kategorii. 27.09.2022 11:27
Brali udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa
Brali udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa w tym roku odbywały się w dniach 10-18 września. W kościele w Zakrzowie Turawskim można było obejrzeć niezwykłą wystawę pod nazwą „Straż pożarna dawniej i dziś”. Zorganizowano również zajęcia plenerowe dla dzieci „Strażakiem być”. 27.09.2022 11:24
Muzyka łączy ludzi
Muzyka łączy ludzi
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim od lat organizuje koncerty prezentujące kulturę mniejszości niemieckiej i działalność zespołów kulturalnych. Również w tym roku odbyły się cztery koncerty pod nazwą „Koncerty powiatowe - Prezentacja grup artystycznych”, podczas których zaprezentowano muzykę niemiecką oraz grupy kulturalne i gwiazdy mniejszości niemieckiej. Koncerty odbywały się w różnych powiatach województwa, aby jak najwięcej członków mniejszości i mieszkańców województwa mogło je zobaczyć. Każdy koncert trwał co najmniej godzinę i był urozmaicony dzięki dwujęzycznej - polsko-niemieckiej moderacji. 26.09.2022 08:35
Wizyta w Ukrainie
Wizyta w Ukrainie
Delegacja składająca się z samorządowców oraz strażaków OSP z terenu powiatu opolskiego odwiedziła w ostatnim tygodniu powiat kałuski w Ukrainie. W trakcie wizyty rozmawiano o poszerzeniu współpracy pomiędzy samorządami powiatu opolskiego a powiatem kałuskim, a także przekazano ukraińskim partnerom wóz strażacki oraz sprzęt medyczny. 26.09.2022 08:27
Upamiętnili przyrodnika i geografa
Upamiętnili przyrodnika i geografa
Wiele atrakcji czekało na uczestników Święta Mostu i Żeliwa, które odbyło się w dniach 17-18 września. Podczas wydarzenia została odsłonięta tablica upamiętniająca 230. rocznicę wizyty Aleksandra von Humboldta w Ozimku. 26.09.2022 08:25
Oktoberfest przyciągnął tłumy
Oktoberfest przyciągnął tłumy
W Mechnicach odbył się oktoberfest. Podobnie jak poprzednie edycje i ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Od lat wydarzenie organizowane jest przez LZS Mechnice. 24.09.2022 19:46
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kamikaze Treść komentarza: ale 105 lat temu to była Republika Weimarska ;) Data dodania komentarza: 28.06.2026, 20:53 Źródło komentarza: Padł nowy rekord ciepła w Polsce. Po 105 latach Prószków traci historyczny rekord Autor komentarza: Hanys Treść komentarza: Masz rację; prowadzenie tej sprawy przez jakiś sąd kościelny to pospolita brednia, zupełny nonsens. Podobnie jak wszystkich spraw dotyczących podejrzenia o seksualne przestępstwa kleru. Tylko sądy powszechne! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu
Reklama
Reklama