Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:42
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Sukcesy naszych reprezentantów

Tegoroczne dożynki wojewódzkie to pasmo sukcesów reprezentantów gminy Dąbrowa. Sołectwo Ciepielowice zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa” za utworzenie terenu rekreacyjno-sportowego. W konkursie koron żniwnych w kategorii debiut gminę reprezentowało sołectwo Mechnice. Do nagrody „Perły 2022” w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów nominowany został właściciel firmy Swojskie Jadło u Macieja Maciej Rojewski z Naroka za narockie suszone wędliny dojrzewające.
Sukcesy naszych reprezentantów

- Nie spodziewaliśmy się, że to nasz projekt zostanie uznany za najlepszy - mówi sołtys Ciepielowic Anna Cisowska. - Dzisiaj trudno w to uwierzyć, ale zaczęło się od kawałka nieużytku, który sukcesywnie zagospodarowywaliśmy. Realizacja każdego kolejnego przedsięwzięcia na naszym placu sprawiała nam dużo radości i integrowała mieszkańców. 

W konkursie koron dożynkowych gminę w tym roku reprezentowało sołectwo Mechnice, które wystartowało w kategorii debiut.

- Dla nas to ogromny zaszczyt móc reprezentować naszą gminę na wojewódzkich dożynkach. Tym bardziej, że jako reprezentacja z koroną występujemy tu pierwszy raz - tłumaczą przedstawiciele Mechnic. 

Również sołectwo Narok ma na swoim koncie ogromne wyróżnienie za sprawą mieszkańca Macieja Rojewskiego, którego narockie suszone wędliny dojrzewające doczekały się nominacji do nagrody „Perły 2022”.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama