Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 13:31
Przeczytaj:
Reklama https://partner-projekt.pl/
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/

Zdobyli Laury Umiejętności i Kompetencji

Opolska Izba Gospodarcza od wielu lat docenia osiągnięcia w wielu dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, działania samorządowców, organizacji pozarządowych, a także firm i instytucji, przyznając Laury Umiejętności i Kompetencji. Za rok 2021 aż trzy takie wyróżnienia trafiły do gminy Dąbrowa.
Zdobyli Laury Umiejętności i Kompetencji

Doceniono firmę z Naroka

Srebrny Laur w kategorii polskie przedsiębiorstwo trafił do Rolanda Krause z Naroka, właściciela firmy Krause Design. Doceniono go za produkcję wysokiej jakości wyrobów, stosowanie nowoczesnych technologii oraz wzorcowe zarządzanie i nieustanne inwestowanie w rozwój firmy. Zwrócono również uwagę na troskę o pracowników poprzez stwarzanie im dobrych warunków pracy i płacy, a także dawanie możliwości podnoszenia kompetencji zawodowych.  

Złoty Laur dla Wójt Gminy Dąbrowa

Działalność Katarzyny Gołębiowskiej-Jarek została doceniona w kategorii samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy. Nie jest to pierwszy Laur Umiejętności i Kompetencji, który otrzymała. Za osiągnięcia w 2019 roku przyznano jej Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii debiut samorządowy. Warto zaznaczyć, iż funkcję wójta pełni od listopada 2018 roku.

W uzasadnieniu tegorocznej nagrody kapituła dostrzegła modelowy sposób i umiejętności zarządzania samorządem przez Katarzynę Gołębiowską-Jarek, dynamiczny rozwój gminy, skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz nieustanną troskę o środowisko naturalne.

Z miłości do przyrody

Srebrny Laur w kategorii pro publico bono otrzymał Piotr Labusga, społecznik od 2017 roku pełniący funkcję prezesa koła wędkarskiego w Komprachcicach. Jest organizatorem licznych imprez wędkarskich integrujących lokalne środowiska, w tym dzieci i młodzież z terenu gminy Dąbrowa.

Od 2018 roku jest współzałożycielem szkółki wędkarskiej Różanki, która skupia aktualnie około 30 osób w wieku 8-14 lat. Uczestnicy szkółki edukowani są w tematach fauny i flory środowiska wodnego. Pozyskują niezbędną wiedzę z zakresu biologii ryb, ekologii środowiska wodnego oraz technik wędkarskich. Poznają również zasady zachowania się nad wodą, zasady szanowania przyrody i etykę wędkarską.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 7 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama