Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 14 maja 2024 10:05
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Dzieci kontra odpady

Mamy rady na odpady – to hasło kampanii edukacyjnej prowadzonej na terenie województwa opolskiego. W ramach związanych z nią działań w ostatnich dniach września w teren wyruszyli uczniowie szkół z powiatu krapkowickiego i opolskiego.
Dzieci kontra odpady

Kampanię prowadzi Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska i dotyczy ona zrzeszonych w niej gmin. Obejmuje różne działania skierowane tak do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych propagujące wiedzę na temat prawidłowego gospodarowania odpadami. Są to m.in. wycieczki tematyczne, eventy ekologiczne, konkursy z nagrodami, ekospektakle, filmy edukacyjne, warsztaty, pokazy i wystawy, a także happeningi. Jednym z nich jest wspólne sprzątanie terenów zielonych aglomeracji, gdzie wszyscy uczestnicy akcji oprócz worków i rękawic otrzymują pamiątkowe koszulki. 

W ramach jesiennych porządków 29 września w teren ruszyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 Gogolinie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Zdzieszowicach. Ci pierwsi zbierali śmieci w okolicy autostrady A4 i trasy nordic walking w Gogolinie, a młodzi zdzieszowiczanie ruszyli zbierać porzucone śmieci w parku miejskim i jego okolicy. 27 września projekt zawitał do Dąbrowy oraz Chróściny, a 28 września do Graczy. Akcja kontynuowana jest również w październiku.

Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w partnerstwie z Muzeum Wsi Opolskiej, Muzeum Śląska Opolskiego, Związkiem Międzygminnym „Czysty Region” oraz gminą Kędzierzyn-Koźle. Pieniądze na jego realizację pochodzą głównie z funduszy europejskich. Zgodnie z założeniami regionalnego programu operacyjnego w województwie opolskim konieczne jest podjęcie działań świadomościowych  na temat znaczenia zbiórki odpadów oraz negatywnego wpływu nielegalnych składowisk odpadów czy ich spalania na środowisko naturalne i zdrowie ludzi.

Szczegóły i więcej informacji z powiatu krapkowickiego w aktualnym wydaniu Tygodnika Krapkowickiego z 11 października - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
Reklama