Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 04:19
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama APN PRACA

Nie chcą przemysłu za płotem

Mieszkańcy Przywór skarżą się na uciążliwość lokalnych firm. Jedna z rodzin zgłosiła oficjalnie sprzeciw do punktu Strategii Rozwoju Gminy Tarnów Opolski dotyczącego planu rozbudowy wytwórni prefabrykatów budowlanych, ale nie został on uwzględniony. Będziemy dalej lobbować w tej sprawie – zapowiadają oponenci.
Nie chcą przemysłu za płotem
zdjęcie poglądowe

Źródło: freepik.com

Spór dotyczy terenu przeznaczonego do przekształcenia w tereny przemysłowe. „Chcemy aby tereny te pozostały rolnicze, mając na względzie dobro mieszkańców i zachowanie w dobrym stanie środowiska naturalnego” – postuluje rodzina Smolin w piśmie, jakie złożyła do wójta Krzysztofa Mutza jeszcze w czerwcu br. Strategia była wtedy poddawana procedurze konsultacji z mieszkańcami wsi. Argumenty, jakie padają we wniosku, są mocne: „przekształcenie tego obszaru w przemysłowy skutkowałoby tragicznymi skutkami”, mieszkańcy „zostaliby skazani na ciągły hałas otaczający ich domy z każdej strony”, co ma „destrukcyjny wpływ na ludzkie zdrowie”. W tej części Przywór – jak dowodzą autorzy pisma – normy hałasu i zanieczyszczenia już są „wysoko ponad normami pozwalającymi normalnie funkcjonować”, gdyż hałas trwa podobno od godziny 5.00 do 3.00…

- Już teraz jest to bardzo uciążliwe sąsiedztwo, a jeśli te kolejne tereny zostaną przekształcone pod przemysł i firma rozbuduje swój zakład, będziemy dosłownie osaczeni z każdej strony – mówi Ewa Smolin. – To nie tylko my jedni odczuwamy ten problem, dotyczy on kilkunastu rodzin. Dlatego liczyliśmy, że nasz wniosek zostanie uwzględniony. A jednak otrzymaliśmy odpowiedź negatywną. 

W rzeczy samej, Urząd Gminy w Tarnowie Opolskim odpisał wnioskodawcom, że zgłoszone uwagi nie mogą zostać uwzględnione ze względów formalnych, „ponieważ nie dotyczą spraw związanych ze strategią rozwoju gminy”. Dotyczą bardziej Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego – ale taki dokument został uchwalony już w maju 2020 r., a uwagi do tegoż studium mogły być wnoszone zgodnie z obowiązującymi przepisami do… 28 października 2019 r.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
Reklama