Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:34
Przeczytaj:
Reklama https://bigbagnagruz.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Komisja konkursowa odwiedziła Zimnice Wielkie oraz Przysiecz

Do kolejnych dwóch miejscowości w gminie Prószków przyjechali członkowie komisji konkursu „Piękna Wieś Opolska”. Tym razem odwiedzili Zimnice Wielkie oraz Przysiecz. W wizytach brali udział przedstawiciele władz gminy Prószków, sołectw czy organizacji działających w tych miejscowościach.
Komisja konkursowa odwiedziła Zimnice Wielkie oraz Przysiecz
Autor: gmina Prószków

Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie aktywnych społeczności wiejskich oraz najciekawszych projektów realizowanych przez mieszkańców wsi. Wydarzenie jest organizowane już po raz 25. 

Działania sołectwa Przysiecz już kilkakrotnie zostały docenione przez jurorów. W 2003 roku zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Piękna Wieś Opolska” w kategorii „Najpiękniejsza wieś”. W 2006 roku zostało laureatem pierwszego miejsca w kategorii „Najpiękniejsza zagroda”. W 2019 roku doceniono mieszkańców drugim miejscem w kategorii „Najlepszy projekt”. 

- Nasz projekt nazywa się „Z ziołami na ty” – wspominają społecznicy. – Zaangażowaliśmy całą wieś, każdy mógł zasadzić swoje zioła. Zależało nam na tym, aby pokazać to, co jest najlepsze. Dużo czytaliśmy, wiele przekazały nam osoby, które mieszkają tu od lat. Przy ziołach znajdują się ich opisy i dzięki temu - obok wypoczynku - miejsce to ma również funkcję edukacyjną.

W 2021 roku społecznicy otrzymali wyróżnienie za projekt „Wszyscy razem w czereśniowej kapsule”.

W tej edycji Przysiecz przystąpiła do konkursu w kategorii „Najlepszy produkt odnowy wsi”, prezentując m.in. izbę regionalną Chaupkę przed Blychym przy ul. Strażackiej, zagospodarowanie terenu w jej pobliżu oraz azaliowy skwerek na placu festynowym. Członkom komisji pokazano dwie kapliczki. Jedna z nich znajduje się w pobliżu izby regionalnej. Druga kapliczka powstała na placu festynowym. W jej stworzenie zaangażowało się wielu mieszkańców wsi.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 1 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Reklama
Reklama