Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 00:06
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama APN PRACA

Komisja konkursowa odwiedziła Zimnice Wielkie oraz Przysiecz

Do kolejnych dwóch miejscowości w gminie Prószków przyjechali członkowie komisji konkursu „Piękna Wieś Opolska”. Tym razem odwiedzili Zimnice Wielkie oraz Przysiecz. W wizytach brali udział przedstawiciele władz gminy Prószków, sołectw czy organizacji działających w tych miejscowościach.
Komisja konkursowa odwiedziła Zimnice Wielkie oraz Przysiecz

Autor: gmina Prószków

Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie aktywnych społeczności wiejskich oraz najciekawszych projektów realizowanych przez mieszkańców wsi. Wydarzenie jest organizowane już po raz 25. 

Działania sołectwa Przysiecz już kilkakrotnie zostały docenione przez jurorów. W 2003 roku zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Piękna Wieś Opolska” w kategorii „Najpiękniejsza wieś”. W 2006 roku zostało laureatem pierwszego miejsca w kategorii „Najpiękniejsza zagroda”. W 2019 roku doceniono mieszkańców drugim miejscem w kategorii „Najlepszy projekt”. 

- Nasz projekt nazywa się „Z ziołami na ty” – wspominają społecznicy. – Zaangażowaliśmy całą wieś, każdy mógł zasadzić swoje zioła. Zależało nam na tym, aby pokazać to, co jest najlepsze. Dużo czytaliśmy, wiele przekazały nam osoby, które mieszkają tu od lat. Przy ziołach znajdują się ich opisy i dzięki temu - obok wypoczynku - miejsce to ma również funkcję edukacyjną.

W 2021 roku społecznicy otrzymali wyróżnienie za projekt „Wszyscy razem w czereśniowej kapsule”.

W tej edycji Przysiecz przystąpiła do konkursu w kategorii „Najlepszy produkt odnowy wsi”, prezentując m.in. izbę regionalną Chaupkę przed Blychym przy ul. Strażackiej, zagospodarowanie terenu w jej pobliżu oraz azaliowy skwerek na placu festynowym. Członkom komisji pokazano dwie kapliczki. Jedna z nich znajduje się w pobliżu izby regionalnej. Druga kapliczka powstała na placu festynowym. W jej stworzenie zaangażowało się wielu mieszkańców wsi.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 1 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
Reklama