Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:19
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

W Niwkach wybudują świetlicę

21 lipca podpisano umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Chrząstowice przez samorząd województwa opolskiego na budowę świetlicy wiejskiej w Niwkach. Kwota dofinansowania to 150 tysięcy złotych.
W Niwkach wybudują świetlicę
Źródło: gmina Chrząstowice

Na początku warto przypomnieć genezę pomysłu wybudowania świetlicy w Niwkach. Taki budynek marzył się mieszkańcom sołectwa od dawna. W wielu sąsiednich miejscowościach tego typu obiekty, gdzie dzieci, dorośli i seniorzy mogą się bawić i kreatywnie spędzać czas, funkcjonują od wielu lat.

Już w ubiegłym roku mieszkańcy Niwek wyszli z ciekawą inicjatywą budowy świetlicy na terenie swojej wioski. Początkowe plany zakładały, że nie będzie to budynek murowany, lecz kontenerowy, co miało ograniczyć koszty jego powstania. Na ten cel mieszkańcy chcieli przeznaczyć swój fundusz sołecki, a lokalny samorząd poczynił pierwsze kroki w kierunku realizacji zadania. Wójt zwrócił się do marszałka województwa opolskiego z prośbą o finansowe wsparcie inwestycji. Swoją decyzję argumentował faktem, iż dawny budynek szkoły w Niwkach (obecnie budynek Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji – jednostka samorządu województwa opolskiego) został wybudowany w ramach czynu społecznego mieszkańców. Zgodnie z założeniami włodarza gminy jak i samych mieszkańców, dofinansowanie ze strony urzędu marszałkowskiego miało być formą rekompensaty za wyżej wspomniane dzieło budowy szkoły. Początkowo mówiono o kwocie 100 tys. zł dofinansowania. W międzyczasie przeprowadzono też krótką ekspertyzę i ustalono, że szacunkowy koszt budowy świetlicy kontenerowej o wymiarach 50-60 m2 wyniesie ok. 150 tys. zł.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama