Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:27
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Mieszkaniec maleńkiego Folwarku był wielką postacią

W dniu 12 lipca w wieku 85 lat zmarł Rudolf Zmarzły. Przez wiele lat dokumentował swoimi zdjęciami życie gminy Prószków i powiatu opolskiego. Był laureatem nagród: prószkowskiego Leopolda oraz Opolskiej Magnolii.
Mieszkaniec maleńkiego Folwarku był wielką postacią
Autor: sołectwo Górki

Nie tylko kronikarz, ale też miłośnik technologii
Dla większości osób Rudolf Zmarzły był lokalnym kronikarzem. Był znany głównie z tego, że robił zdjęcia podczas najważniejszych wydarzeń w gminie Prószków, oprócz tego interesował się nowoczesnymi technologiami, automatyką i robotyką. 

- Dobrze się znaliśmy i lubiliśmy rozmawiać – wspomina sołtys Przysieczy Krzysztof Lelek. – On zawsze miał czas dla drugiej osoby. Był niezwykle oczytanym i inteligentnym człowiekiem. Znał się na bardzo wielu rzeczach. Niesamowicie łatwo wchodził w to, co teraz nazywamy nowoczesnymi technologiami. Bardzo szybko zainteresował się możliwościami tkwiącymi w internecie. My nie wiedzieliśmy, jak to wszystko działa, a on już tworzył strony internetowe. Na imprezy przyjeżdżał ze swoim sprzętem fotograficznym, który budził duże zainteresowanie. 

Rudolf Zmarzły pracował jako nauczyciel zawodu i przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu. Był znakomitym nauczycielem automatyki i elektroniki, który z powodzeniem wykorzystywał doświadczenie zdobyte w pracy poza szkołą. Wykształcił wiele pokoleń uczniów, którzy brali udział w Turnieju Młodych Mistrzów Techniki oraz Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama