Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:03
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Słonecznikowa akcja trwa

Prosty, ale oryginalny pomysł i wielki odzew – to kampania społeczna, jaka nagle rozkwitła w Tarnowie Opolskim. Właściciel poletka słoneczników ogłosił, że każdy może wziąć sobie kwiatek za złotówkę. Pieniądze przeznaczone są na szczytny cel.
Słonecznikowa akcja trwa
Autor: Krzysztof Mateja

Pomysłodawcą akcji jest Krzysztof Mateja, właściciel niewielkiej uprawy słoneczników w Tarnowie Opolskim. 12 lipca ogłosił za pośrednictwem Facebooka i rozwieszonych ulotek, że każdy może zerwać sobie „kwiatka za złotówkę” z działki przy ulicy Powstańców Śląskich. Na słupie powiesił czerwoną skarbonkę. Ale ludzie wrzucają często do niej więcej niż złotówkę… bo ujął ich cel zbiórki. 

„Cel oczywiście jest szczytny, zebrane pieniądze przekażemy w całości na rzecz Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, której to podopieczną jest moja siostra Ania” – napisał Krzysztof Mateja na Facebooku.

Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na organizację wycieczek i zakup przyborów szkolnych dla dzieci z Fundacji Dom w Opolu. Akcja spotkała się z niespodziewanie dużym i ciepłym odzewem. Słoneczniki zostały zebrane z poletka w ciągu paru dni. Rodzina Matejów spotykała przy nim ludzi, którzy przyjeżdżali samochodami z rejestracjami z różnych stron województwa: taka jest siła mediów społecznościowych… 16 lipca Krzysztof Mateja zamieścił kolejny post na swoim profilu.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama