Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:52
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Memoriał im. Danuty Panufnik odbył się w Chróścinie

Uczestnicy wydarzenia uczczcili pamięć o zasłużonej dla dąbrowskiej oświaty Danucie Panufnik, dyrektor szkoły w Chróścinie w latach 1999-2014. Jego celem było również sprawdzenie sportowych umiejętności uczniów i integracja społeczności szkolnej.
Memoriał im. Danuty Panufnik odbył się w Chróścinie

- Pani Danuta była niezwykła, mądra, z pomysłem, zawsze z uśmiechem i blisko ludzi – wspomina wójt gminy Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Nie różnicowała ludzi, ale potrafiła do wszystkiego ich angażować. Szanowała rodziców i współpracowników. Była zawsze łagodna, spokojna i opanowana, a jej rozsądek dawał poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zapamiętaliśmy ją jako zaangażowaną osobę, która z błyskiem w oczach mówiła o szkole, projektach oraz planach jej rozwoju. Jej pasją była piłka ręczna. Potrafiła ze swoimi uczennicami zdobyć mistrzostwo województwa szkół wiejskich, pomimo że nie było sali gimnastycznej, orlika, a nawet asfaltu na boisku w Chróścinie. 

Memoriał organizowany jest od 2015 roku. Biorą w nim udział przedstawiciele samorządu, społeczności szkolnej oraz członkowie rodziny Danuty Panufnik. Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą zmarłej dyrektor szkoły w Chróścinie. Minutą ciszy uczczono również pamięć innego zmarłego dyrektora szkoły Krystiana Iwańskiego.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 23 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama