Kierownictwo i pracownicy placówki nie kryją, że zależało im na tym, aby stworzyć autorski, ciekawy pakiet warsztatów i zajęć dla najmłodszych, bazujący na kontakcie z naturą jak i szeroko rozumianych walorach lokalnego środowiska. Inspiracji dostarczają też święta czy kalendarz tematycznych dni, obchodzonych w ciągu roku.
- Praca w żłobku należy pod tym kątem do bardzo ciekawych – mówi dyrektor placówki Magdalena Litwinowicz. – A moim opiekunkom pomysłów nie brakuje. Często są one naszą odpowiedzią na to, co się dzieje we współczesnym świecie. Tyle, że odbywa się to poprzez zabawę, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Chcemy naszym dzieciom pokazać tę prawdziwą rzeczywistość, a nie tę wirtualną. Pomysły na zajęcia podsuwa też samo życie.
Szczególnym miejscem w żłobku jest korytarz. Ze względu na dużą przestrzeń do dyspozycji, to właśnie tam odbywają się najciekawsze zajęcia. Gdy panie zaczynają dużo czasu spędzać na korytarzu, to dzieci wiedzą, że będzie się coś interesującego działo.
Ostatnio z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz dnia pracowników służby zdrowia powstał gminny oddział ratowniczy. W zorganizowanie tego żłobkowego „szpitala” zaangażowali się również rodzice dzieci. Stworzono gabinety lekarskie, rejestrację, laboratorium czy oddział szpitalny. Maluchy wcieliły się w role: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, a nawet pacjentów.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 2 maja - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze