Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 01:27
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Od oficera europejskiego do wicewójta

Joanna Słodkowska-Mędrecka została nowym zastępcą wójta Leonarda Pietruszki. Po wielu latach zastąpiła na tym stanowisku Waldemara Chmiela, który aktualnie jest już wyłącznie kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Komprachcicach.
Od oficera europejskiego do wicewójta
Autor: gmina Komprachcice

Joanna Słodkowska-Mędrecka pracę w samorządzie zaczęła około 20 lat temu. 

- Były to czasy, kiedy samorządy zapoznawały się z tematyką dofinansowania swoich działań z funduszy unijnych – wspomina. - Nie było jeszcze studiów na wzór dzisiejszej europeistyki. Cała Polska uczyła się, co to jest projekt, poznawała jego cykle czy studium wykonalności. Niemal każda z gmin tworzyła stanowisko zwane wówczas oficerem europejskim. Taką osobą w gminie Komprachcice miałam być ja. W trakcie studiów udało mi się jednocześnie zaliczyć dwuletnie Europejskie Studium Samorządowe przy Fundacji Konrada Adenauera. Miałam też doświadczenie w pisaniu drobnych projektów, więc chyba wpisywałam się w zakres tego stanowiska.

Joanna Słodkowska-Mędrecka zanim została zastępcą Leonarda Pietruszki, była inspektorem do spraw rozwoju gminy. Jako wicewójt będzie nadal zajmować się tymi działaniami, ale w szerszym zakresie. W skrócie będą to głównie projekty z dofinansowaniem zewnętrznym, zarówno inwestycje, jak i projekty miękkie.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama