Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:34
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Bajkowo na zamku w Karłowicach

W gminie Popielów znajduje się XIV-wieczny zamek rycerski. Właśnie tam zorganizowano polsko-czeską imprezę, która przyciągnęła tłumy mieszkańców gminy oraz gości spoza niej. Była to Noc Bajek. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele czeskiego partnera. Było kolorowo, magicznie i wesoło.
Bajkowo na zamku w Karłowicach
Autor: gmina Popielów

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Kultura ponad granicami”. Popielowski samorząd realizuje go wraz z partnerem z Republiki Czeskiej - gminą Obec Domašov u Šternberka. Karłowicka Noc Bajek wzorowana była na wydarzeniu, które zorganizował czeski partner. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci. Jak się okazało, przypadły one też do gustu dorosłym. 

– Powstała bajkowa wioska, gdzie dzieci miały do wykonania pewne zadania, za które otrzymywały nagrodę – mówi sekretarz gminy Popielów Monika Kopka-Jędrychowska. – Można było również zwiedzić zamek w Karłowicach, a w jego komnatach posłuchać i zobaczyć polsko-czeskie bajki. Dla najmłodszych przygotowano także animacje. Podsumowaniem imprezy był bajkowy bal. 

Organizatorzy zatroszczyli się też o część artystyczną. Na plenerowej scenie wystąpili członkowie formacji działających przy centrum kultury w Popielowie. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama