Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:03
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Ruszają remonty na drogach

Wiosna to czas wzmożonej pracy dla ekip budowlanych remontujących drogi. W związku z tym mieszkańcy regionu będą się musieli liczyć z utrudnieniami takimi jak korki czy zmiana organizacji ruchu.
Ruszają remonty na drogach
Autor: gmina Łubniany

Pięć odcinków do remontu

Niemodlin zamierza w tym roku przystąpić do modernizacji dróg gminnych. Prace będą przeprowadzone na pięciu odcinkach. Na realizację tych przedsięwzięć samorządowcy otrzymali dofinansowanie z programu rządowego Polski Ład. W połowie kwietnia przedstawiciele gminy Niemodlin podpisali umowę z firmą, która będzie realizować to zadanie.

Ogólny koszt realizacji tej inwestycji wynosi 2 738 733,25 zł. Pozyskane dofinansowanie wynosi 2 601 796,59 zł. Drogi, które będą remontowane, są w bardzo złym stanie technicznym. W Tłustorębach zaplanowano przebudowę dwóch odcinków dróg o łącznej długości 540 metrów. W przypadku Sosnówki inwestycja dotyczy trasy przy świetlicy wiejskiej. Przebudowany będzie odcinek o długości 210 metrów. We wsi Roszkowice projekt przewiduje remont trasy o długości 310 metrów. We wszystkich miejscowościach aktualnie mieszkańcy korzystają z szutrowych tras. Wystarczy, że spadnie deszcz, a bardzo szybko powstają na nich kałuże, które utrudniają dojście do posesji. Jeśli chodzi o Niemodlin, to prace mają być przeprowadzone przy ul. Reja i alei Wolności. Przebudowane zostaną drogi osiedlowe o długości prawie 300 metrów. Inwestycja obejmuje też budowę nowej kanalizacji deszczowej i rozbudowę miejsc parkingowych. 

Gmina otrzymała również dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na rewitalizację drogi w miejscowości Radoszowice. I w tym wypadku mamy do czynienia z szutrową nawierzchnią, która zostanie zastąpiona asfaltem. Projekt przewiduje też budowę chodnika. Całkowity koszt zadania wynosi 1 377 890,49 zł. Wysokość dofinansowania stanowi ponad 60% kosztów kwalifikowanych projektu. 

Prace potrwają 1,5 miesiąca

Duże utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców i kierowców w Biadaczu (gmina Łubniany). Od czwartku 28 kwietnia rozpoczynają się prace remontowe na drodze powiatowej w kierunku Masowa. Będą one prowadzone na odcinku o długości prawie 1400 metrów. Wyłączeniu z ruchu będą ulegały kolejne fragmenty tej drogi.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamaeko zywnosc
Reklama
Reklama