Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 03:08
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama APN PRACA

Rajcy obradowali na pierwszej sesji

W sali konferencyjnej Publicznego Żłobka w Prószkowie odbyła się pierwsza w tym roku sesja rady miejskiej.
Rajcy obradowali na pierwszej  sesji

W sali konferencyjnej Publicznego Żłobka w Prószkowie odbyła się pierwsza w tym roku sesja rady miejskiej. Jednym z zagadnień była kwestia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Radni wyrazili także zgodę na przekazanie dwóch dotacji dla województwa opolskiego.

Przeanalizowano plany zagospodarowania przestrzennego
Radni przegłosowali m.in. uchwałę w sprawie oceny aktualnego planu ogólnego i planów miejscowych, obowiązujących na obszarze gminy Prószków. Podczas dyskusji podkreślono, że nie jest ona dokumentem planistycznym, ale rodzajem audytu gminy Prószków w obszarze zagospodarowania przestrzennego. W praktyce  nie przesądza o przeznaczeniu terenu. Nie ma też wpływu na wydawanie pozwoleń budowlanych czy status działek. Analiza nakreśla jedynie ramy rozwoju przestrzennego gminy w przyszłości.

Jej autorzy przejrzeli obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, będące w trakcie realizacji procedury planistyczne, wydane decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu oraz wnioski, dotyczące sporządzenia lub zmiany planu miejscowego. Zwrócono też uwagę na „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Prószków”. 

Stwierdzono, że obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego zachowują swą aktualność. Powstało 29 opracowań, które obejmują swoim zasięgiem 27% terenu gminy. W trakcie realizacji jest 12 procedur planistycznych. A jeśli chodzi o wydawane pozwolenia budowlane, to w ciągu roku jest ich od kilkunastu do kilkudziesięciu. 

Od 1 stycznia 2025 roku każda gmina w Polsce będzie funkcjonować w oparciu o plan ogólny. Stanie się obowiązkowym aktem prawa miejscowego. Zastąpi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 lutego - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
News will be here
Reklama