Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 maja 2024 16:33
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama APN PRACA

Aby lepiej zrozumieć przyrodę

Mieszkańcy gminy biorą udział w ciekawej inicjatywie edukacyjnej pod nazwą „Naturalnie, że Dąbrowa”. Na realizację projektu pozyskano wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Od strony edukacyjnej w realizację zadania zaangażowali się przedstawiciele Nadleśnictwa Opole, Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi” oraz Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.
Aby lepiej zrozumieć przyrodę

Źródło: gmina Dąbrowa

Spacerowali nocą po lesie 
Mieszkańców gminy zaproszono też do udziału w nocnym spacerze po lesie w Dąbrowie. Wzięło w nim udział prawie 200 osób. Ważnym punktem wydarzenia było wypuszczenie na wolność sowy, która przez dwa miesiące znajdowała się pod opieką Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi”. Następnie uczestnicy spaceru wyposażeni w latarki i odblaski wyruszyli do lasu. Towarzyszyli im pracownicy Nadleśnictwa Opola oraz prezes Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego Łukasz Berlik, którzy opowiadali o życiu zwierząt i ekosystemie leśnym. Można było też zobaczyć wyjątkowe okazy drzew. Leśna wyprawa zakończyła się ogniskiem ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Edukacyjne spotkania oraz nocny spacer to nie koniec tego edukacyjnego przedsięwzięcia. W jego ramach przedstawiciele fundacji Avi oraz Nadleśnictwo Opole odwiedzają szkoły i przedszkola z terenu gminy Dąbrowa. Podczas spotkań opowiadają dzieciom o dzikich zwierzętach. 

Przedstawiciele gminy Dąbrowa podkreślają, że zielony kierunek rozwoju samorządu jest dla nich bardzo ważny. 

- Podejmujemy wiele działań służących ochronie naszej przyrody – tłumaczy wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - W żłobku, przedszkolach czy szkołach prowadzone są zajęcia i konkursy związane z ochroną środowiska naturalnego. Realizujemy różne projekty, których celem jest ochrona szeroko rozumianej bioróżnorodności. Sołectwa co roku w ramach budżetu przekazanego im z urzędu gminy przeznaczają część środków na pielęgnację terenów zielonych czy nowe nasadzenia. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 października - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
News will be here
Reklama