Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 03:57
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Po raz trzeci biegali w Prószkowie

Na Stadionie Miejskim w Prószkowie odbyła się 3. edycja Prószkowskiego Biegu Ulicznego im. Piotra Blachucika. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sportu w Prószkowie. Na liście partnerów znalazła się gmina Prószków oraz ochotnicze straże pożarne z tego terenu.
Po raz trzeci biegali w Prószkowie

Źródło: gmina Prószków

Pierwsza edycja zawodów odbyła się w 2019 roku. Potem z powodu pandemii dwukrotnie odwołano imprezę. W zeszłym roku zapadła decyzja o powrocie do organizowania wydarzenia. 

– Tym biegiem po raz kolejny chcieliśmy uczcić pamięć o tym zasłużonym dla gminy sportowcu – mówi dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie Mariusz Staniów. – Chodziło nam także o to, aby przypomnieć idee, które były bliskie jego sercu. Tym bardziej, że pierwsza impreza o tego rodzaju charakterze odbyła się w 2000 roku z okazji jubileuszu 750-lecia Prószkowa. Jej organizatorem był właśnie Piotr Blachucik. 

W tym roku w sportowych zmaganiach wzięło udział 103 zawodników. Największą grupę stanowiły osoby z terenu województwa opolskiego. Trasa ulicznego biegu liczyła 10 km. Prowadziła drogami szutrowymi oraz asfaltowymi. Zarówno start, jak i meta biegu znajdowały się na Stadionie Miejskim w Prószkowie. Rywalizowano w ponad 20 kategoriach. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Organizatorzy zadbali o uczestników tej sportowej imprezy. Każdy z nich dostał tzw. pakiet startowy. 

W kategorii open wśród kobiet najszybsza była Patrycja Suchowiecka z Opola. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Olas z Komprachcic, zaś na trzecim Joanna Golak z Opola. W kategorii open mężczyzn zwycięską trójką utworzyli Krzysztof Olas z Komprachcic, Dariusz Kubat z Głuchołaz oraz Marcel Broj ze Źlinic.

 Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
News will be here
Reklama