Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 15 maja 2024 11:56
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/
Reklama APN PRACA

Dewiza 2022 roku - być blisko ludzi i sprostać nieoczekiwanym wyzwaniom

Rozmowa z wójtem gminy Dąbrowa Katarzyną Gołębiowską-Jarek.
Dewiza 2022 roku - być blisko ludzi i sprostać nieoczekiwanym wyzwaniom

Ostatnie lata, a co za tym idzie większość tej kadencji, to szalenie trudny czas dla wójtów, burmistrzów i prezydentów w całej Polsce. Gmina Dąbrowa pod tym względem nie jest wyjątkiem, wszak najpierw kilkadziesiąt miesięcy pandemii, a od lutego wojna w Ukrainie i szalejąca drożyzna nie pozwalają pracować spokojnym i metodycznym rytmem. Cierpią na tym portfele mieszkańców, a także samorządowe budżety. Mimo to w gminie Dąbrowa tempo rozwojowe, inwestycyjne i społeczne nadal jest imponujące.

- Ma Pani dość? Samorządowcy łamią sobie głowy, jak przetrwać ten trudny czas.

- To prawda, jest o czym myśleć. Gdy wydaje się nam, że minął trudny rok, nadchodzi dwanaście jeszcze bardziej skomplikowanych miesięcy. Rok 2022 rzeczywiście był pełen wyzwań. Dodam - niespodziewanych, bo przecież nikt nie przewidział ani wojny tuż za polską granicą, ani tym bardziej światowego kryzysu z tym związanego.

- Na samorządy niespodziewanie spadło wiele dodatkowych obowiązków i wyzwań.

- Mieliśmy swoje plany, tymczasem życie szybko i brutalnie musiało je zweryfikować. Myślę jednak, że dobrze sobie poradziliśmy. Kluczem była szybka i przemyślana reakcja, podejmowanie działań tu i teraz, bo wiele decyzji nie mogło czekać. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy na początku roku, była bezprecedensowa.

- Nikt nie wiedział, co będzie jutro.

- Nikt nie wiedział co będzie za… godzinę! Mam na myśli przede wszystkim organizowanie pomocy dla uchodźców z Ukrainy. To była 24-godzinna harówka przez 7 dni w tygodniu wielu, wielu osób. Nasi mieszkańcy okazali wielkie wsparcie, pokazali cudowne serca, reagując praktycznie na każdy nasz apel.

- Ale nie oszukujmy się, zakłócało to codzienną normalną pracę samorządu.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 22 grudnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
Reklama