Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 06:16
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/
Reklama APN PRACA

Żyjemy wiele razy, żyjąc raz

Serial „Wielka woda” w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka 5 października wszedł na platformę streamingową. W rolę głównej bohaterki Jaśminy Tremer wcieliła się Agnieszka Żulewska, aktorka rodzinnie związana z gminami Ozimek i Turawa.
Żyjemy wiele razy, żyjąc raz

Źródło: archiwum rodzinne

Piękny obraz niosący nadzieję i wzruszenie
Zaledwie tydzień od premiery obejrzano go już w 10 milionach gospodarstw na całym świecie. Był drugim najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym serialem na platformie Netflix. Trafił do najlepszej dziesiątki serwisu w 78 krajach. Oprócz Polski cieszył się bardzo dużą popularnością w Kanadzie, Meksyku, USA, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Maroko i Turcji. 

Twórcy podkreślają, że sześcioodcinkowy serial nie jest dokumentalnym zapisem wydarzeń sprzed 25 lat. Tragedia powodzi jest tłem dla uniwersalnej opowieści o uczuciach, konfliktach czy wielkiej solidarności w momencie próby. Jednak kiedy się go ogląda, nie sposób podejść do niego bez emocji. Często okazuje się, że wspomnienia o wielkiej wodzie są nadal żywe we wspomnieniach nawet tych, których powódź z 1997 roku nie dotknęła bezpośrednio. Potwierdza to Agnieszka Żulewska, która miała 10 lat, gdy do niej doszło.

- Nie było mnie wtedy na Opolszczyźnie – wspomina aktorka. - Powódź zaskoczyła nas w Białce Tatrzańskiej, gdy byłam na koloniach. Jednak pamiętam zalane Opole, sprzątanie miasta po powodzi czy budowę domów dla powodzian. Propozycję wzięcia udziału w castingu do „Wielkiej wody” dostałam bez żadnego powiązania z moim pochodzeniem. Postać Jaśminy Tremer to dla mnie cudowna przygoda i wyzwanie, które w końcu w pełni dało mi satysfakcję. Najtrudniejsze były dla mnie sceny w języku holenderskim. Miałam jednak wspaniałego partnera, który czuwał nad poprawnością moich wypowiedzi. Jestem bardzo wdzięczna za to, że mogłam być częścią „Wielkiej wody”. Uważam, że to piękny obraz niosący nadzieję i wzruszenie.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 27 października - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
Reklama