Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:22
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Przy szkole jest bezpieczniej

Przy udziale władz samorządowych województwa i gminy oraz przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu odbyło się uroczyste oddanie do użytku wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Przy szkole jest bezpieczniej
Autor: ZDW Opole

Wartość inwestycji zamknęła się w kwocie 152 520 zł. Połowa tej kwoty pochodziła z budżetu gminy. W ramach zadania powstała wzbudzana sygnalizacja świetlna oraz dedykowane oświetlenie przejścia dla pieszych. Poza tym uwzględniono wykonanie zasilania tej drogowej instalacji czy budowę chodników na dojściach do przejścia dla pieszych.

Mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego kilkakrotnie zwracali się z prośbą do wójta gminy o interwencję w sprawie zamontowania sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych przy ul. Namysłowskiej oraz ul. św. Rocha (w ciągu drogi nr 454) na wysokości zespołu szkół, w której uczy się prawie 500 uczniów. Niedaleko znajduje się cmentarz oraz kościół św. Rocha. Są też sklepy, punkty usługowe czy przystanki autobusowe. Po drugiej strony ulicy znajduje się boisko, z którego korzystają uczniowie zespołu szkół.

Podkreślali, że pomimo tego, iż znajduje się tam przejście dla pieszych, to nie czują się bezpiecznie. Było ono wyposażone w wysepkę oddzielającą pasy (azyl), która jednak nie spełniała swojej funkcji. Zdarzało się, że kierowcy wjeżdżali na nią. Często dochodziło w tym miejsca do wypadków. Warto też zaznaczyć, że droga wojewódzka na 454 należy do tras o dużym natężeniu ruchu. Często kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości na tym terenie.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamaeko zywnosc
Reklama
Reklama