Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:38
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Stowarzyszenie z Grabina zdobyło pszczeli grant

Z okazji 25-lecia funkcjonowania Programu Odnowy Wsi zorganizowano kilka konkursów. Po raz pierwszy o dotacje mogli ubiegać się pszczelarze. Trzeba zauważyć, że jak na debiut konkursu zainteresowanie nim było bardzo duże.
Stowarzyszenie z Grabina zdobyło pszczeli grant
Autor: Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Grabin „Integracja”

W ramach świętowania obchodów „25 lat Programu Odnowy Wsi w 2022 roku” odbył się konkurs „Opolska pszczoła”. Społecznicy chcieli zrealizować 14 projektów. W sumie wsparcie w wysokości 130 tys. zł otrzymało 6 organizacji. Największe dofinansowanie przyznano Nyskiemu Stowarzyszeniu Pszczelarzy im. ks. dr. Jana Dzierżona. Za 60 tys. zł będzie realizowany projekt poświęcony pszczelemu woskowi. Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Opolu na przedsięwzięcie o nazwie „Szczęśliwe pszczoły” otrzymał 18 tys. zł. 

Na liście organizacji, które zgłosiły swój wniosek, znalazło się też Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju wsi Grabin „Integracja” z projektem „Pszczoła miodna - wielki dar natury”. Na realizację swojego pomysłu społecznicy otrzymali 9 tys. zł. W realizację przedsięwzięcia zaangażowało się koło pszczelarzy z Niemodlina. 

- W ramach tego przedsięwzięcia w szkole podstawowej w Grabinie będą odbywać się lekcje z pszczelarzem – mówi Zofia Gwóźdź-Wąchała. – Zaplanowaliśmy otwarte spotkanie edukacyjne podczas Wielkiego Dnia Pszczoły. Projekt daje też możliwość wzięcia udziału w trwającym dwa dni profesjonalnym szkoleniu z zakresu prowadzenia gospodarki pasiecznej. Jeden dzień uczestnicy spędzą w Grabinie, zaś drugi będzie wiązał się z wyjazdem poza Opolszczyznę. Zaplanowaliśmy też konkursy: plastyczny oraz fotograficzny. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama