Impreza będąca połączeniem inżynierskiego wyzwania i sportowej rywalizacji, zgromadziła 14 zespołów z 11 uczelni z Polski, Niemiec, Holandii, Węgier i Turcji. Partnerem strategicznym zawodów była Heidelberg Materials Polska, wspierająca inicjatywę promującą zrównoważone budownictwo i innowacyjne zastosowania betonu. Uczestnicy zaprezentowali autorskie, dwuosobowe kajaki o długości od 4 do 6 metrów, wykonane z lekkich i wytrzymałych kompozytów betonowych. Konstrukcje łączyły nowoczesne materiały, zbrojenie tekstylne i elementy z recyklingu, udowadniając, że beton może być nie tylko trwały, ale także przyjazny dla środowiska.
Nagroda „Sustainability & Recycling”, ufundowana przez Heidelberg Materials Polska, trafiła do zespołu z Politechniki Poznańskiej za ich innowacyjny kajak „Betonick”. Wyróżnienie to podkreśla znaczenie ekologicznych rozwiązań w budownictwie i pokazuje, że przyszłość materiałów konstrukcyjnych leży w zrównoważonym rozwoju.
Wydarzenie było nie tylko sprawdzianem umiejętności inżynierskich, ale także świetną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami z różnych krajów. Wszystkie drużyny wykazały się kreatywnością, precyzją i duchem współpracy, a zawody stały się żywym dowodem na to, że beton może inspirować i zaskakiwać.
Firma Heidelberg Materials Polska jest dumna z udziału w tym pionierskim projekcie, który w tak spektakularny sposób łączy naukę, sport i troskę o środowisko.

Napisz komentarz
Komentarze