Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 01:20
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Posadzili drzewka owocowe

Uczniowie klasy Ia szkoły podstawowej w Prószkowie biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad”. Jest on organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Tegoroczna edycja poświęcona jest tradycyjnym odmianom wiśni.
Posadzili drzewka owocowe
Autor: gmina Prószków

W ramach projektu „Tradycyjny sad - wiśniowa kapsuła” przy prószkowskiej podstawówce pojawiło się osiem młodych drzewek. Były one sadzone przez dzieci wraz z ich rodzinami, burmistrzem Krzysztofem Cebulą, dyrektorem Kazimierzem Janczakiem oraz nauczycielkami Iwoną Chudalą i Zofią Żmudą.

- Znaleźliśmy się w grupie ponad 100 zespołów, które otrzymały grant na realizację tego przedsięwzięcia – wyjaśnia nauczycielka Zofia Żmuda. – Grant w kwocie 250 zł. Otrzymaliśmy też dodatkowe wsparcie finansowe od dyrektora szkoły podstawowej w Prószkowie.

Celem projektu jest szeroko pojęta edukacja nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew. Projekt ma za zadanie zwiększenie zasobów genetycznych drzew starych odmian wiśni oraz zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich. Jest on skierowany do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Przeprowadza się go w formule międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama