Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 1 maja 2025 04:30
Przeczytaj:
Reklama https://biletyna.pl/koncert/Wakacyjny-Koncert-Gwiazd/Opole?utm_source=uxev&utm_medium=affiliate&utm_campaign=shlink&utm_content=501843&fbclid=IwY2xjawJ4KRFleHRuA2FlbQIxMAABHkVENLrlKzHwpq-x4-Qr4eFnou4qIgYxovRefRDr797Mpy10DKee6uKZ5tzo_aem_-y59xwKUTvyE2mbLrjGiBQ
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/

W Świerklach nie chcą centrum logistycznego

Mieszkańcy Świerkli i sąsiadujących z nimi dzielnic Opola nie zgadzają się na budowę centrum logistycznego. W tym celu powołali oni specjalny komitet protestacyjny. Trudno się dziwić, skoro inwestycja znacznie pogorszy warunki ich życia.
W Świerklach nie chcą centrum logistycznego

Autor: zdjęcie poglądowe

Prywatny inwestor zamierza zbudować kompleks logistyczny w Świerklach, czyli w miejscowości, która w 2017 roku stała się dzielnicą Opola. W zaistniałej sytuacji, mieszkańcy opolskich dzielnic Świerkle i Czarnowąsy oraz gmin Dobrzeń Wielki, Łubniany i Murów powołali komitet protestacyjny, by zablokować tę inwestycję. Pretensji społeczników jest sporo.

- Budowę centrum logistycznego o powierzchni 158 hektarów trzeba traktować jako przedsięwzięcie, które będzie mieć ogromny wpływ nie tylko na życie mieszkańców Opola – mówi członek komitetu społecznego Ryszard Sobieszczański. – Negatywne skutki różnego rodzaju tej inwestycji odczuwalne będą do kilkudziesięciu kilometrów od centrum logistycznego. Na tym terenie miały być szklarnie z pomidorami, ale nie powstały. Teraz jako mieszkańcy miasta i powiatu opolskiego mówimy stop: niszczeniu zielonych płuc stolicy regionu oraz budowie centrum logistycznego. 

Tysiące tirów i wielki hałas
Zdaniem przeciwników inwestycji „zabudowa usługowo-produkcyjna” w Świerklach nie będzie niczym innym, jak dużym centrum logistycznym, które znacznie zaburzy dotychczasowy charakter dzielnicy, jak i ościennych miejscowości. Społecznicy podkreślają, że teren małych Świerkli nie jest właściwą lokalizacją dla tego rodzaju przedsiębiorstwa. Centra logistyczne powinny powstawać przy autostradach czy na obrzeżach przemysłowych miast.

- Z informacji otrzymanych od inwestora wynika, że każdego dnia będzie przejeżdżać przez ten teren 1500 tirów oraz 2500 samochodów osobowych – wyjaśnia Ryszard Sobieszczański. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 16 maja - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama