Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 12:40
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Konsultacje nad strategią

Mieszkańcy Aglomeracji Opolskiej są zaproszeni do zapoznania się ze Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej 2021+ wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko oraz przekazania swoich spostrzeżeń i opinii w wyznaczonym terminie konsultacji, które potrwają od 15 listopada do 8 grudnia. Celem konsultacji jest poznanie opinii oraz zebranie uwag i propozycji zmian w zakresie zapisów tej strategii.
Konsultacje nad strategią

Źródło: aglomeracja-opolska.pl

Aglomerację Opolską tworzy 21 gmin położonych w centralnej części województwa opolskiego. Są to: stolica województwa – miasto Opole, 8 gmin miejsko-wiejskich: Gogolin, Krapkowice, Lewin Brzeski, Niemodlin, Ozimek, Prószków, Tułowice, Zdzieszowice oraz 12 gmin wiejskich: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Izbicko, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Strzeleczki, Tarnów Opolski, Turawa, Walce. Partnerem w strukturach formalnych Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska jest również Powiat Krapkowicki i Powiat Opolski.

Wspólnie z gminami i powiatami współtworzącymi Aglomerację Opolską opracowany został projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Opolskiej 2021+ wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. W dokumencie zawarta została diagnoza obszaru Aglomeracji Opolskiej, a na jej podstawie zostały określone cele rozwojowe, kierunki działań i lista projektów zintegrowanych. Przygotowanie i przyjęcie tejże strategii jest szansą na realizację projektów, które odpowiadają na potrzeby i problemy Aglomeracji Opolskiej. Dzięki niej gminy i powiaty tworzące Aglomerację Opolską, a także organizacje pozarządowe będą mogły pozyskać środki unijne na budowę ważnej infrastruktury, ale również na projekty edukacyjne i społeczne. W programie Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 dla Aglomeracji Opolskiej została przewidziana kwota z Unii Europejskiej w wysokości blisko 89 mln euro.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 16 listopada - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
Reklama