Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:41
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Umowa na dokumentację podpisana

Po raz kolejny wraca temat budowy obwodnicy Lędzin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad podpisała umowę na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego tego zadania.
Umowa na dokumentację podpisana
Autor: 24Opole

O budowie tego odcinka drogi pisaliśmy już wielokrotnie. Inwestycja jest ważna chociażby z uwagi na konieczność wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miejscowości (w ciągu drogi krajowej numer 46). Dzięki realizacji zadania nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, układ komunikacyjny zostanie odciążony, a także zwiększy się przepustowość dróg.

Wcześniej było to tylko snucie planów. Teraz, gdy umowa z wykonawcą projektu została podpisana, można powiedzieć, że do wbicia „pierwszej łopaty” jest już bliżej. Za przygotowanie tzw. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego odpowiedzialna jest firma S.T.I. Polska, która ma przygotować wszystkie niezbędne dokumenty w ciągu najbliższych 36 miesięcy.

Nie będzie to jednak proste zadanie. Projektanci odpowiedzialni będą chociażby za znalezienie optymalnego korytarza dla obwodnicy (co dotychczas budziło sporo kontrowersji wśród mieszkańców sołectwa) i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU), która zatwierdzi korytarz przebiegu projektowanej drogi. Wartość umowy szacowana jest na ok. 1,7 mln zł.
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama