Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 maja 2024 13:37
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama APN PRACA

Spór o ścieżkę rowerową

Nie wszyscy potrafią prawidłowo korzystać ze ścieżek rowerowych. Niektórzy traktują je jak drogi użytku rolnego albo parkingi dla samochodów osobowych. Problem głównie dotyczy trasy w Turawie. Mieszkańcy powiatu opolskiego się buntują i mają dość tych absurdalnych sytuacji. Sprawę bada policja.
Spór o ścieżkę rowerową
zdjęcie poglądowe

W ostatnich latach na terenie powiatu opolskiego powstało wiele kilometrów tras rowerowych. Niewątpliwie poprawiają one bezpieczeństwo, ale potrafią też wzbudzać kontrowersje. Pojawiają się pytania dotyczącego tego, kto i w jaki sposób powinien korzystać z tych tras. 

Ścieżka dla rowerów i sprzętu rolniczego

Sporo emocji wzbudza niewłaściwe użytkowanie ścieżki pieszo-rowerowej w Turawie. Chodzi o 3,5-kilometrowy odcinek, który zaczyna się przy skrzyżowaniu ulic Orzechowej z Brzegową i kończy przy drodze serwisowej biegnącej wzdłuż obwodnicy Opola. Sęk w tym, że ścieżka na tym odcinku pełni też funkcję drogi transportu rolnego. 

To, że trasa jest wykorzystywana przez kierowców osobowych samochodów, potwierdza jeden z członków Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder” (dane do wiadomości redakcji). 

- Jesteśmy grupą osób, które uprawiają nizinną turystykę rowerową – mówi członek OKTR. – Nie wybieramy tras ekstremalnych, ponieważ członkami klubu są osoby w różnym wieku. W naszym klubie mamy dzieci i osoby starsze. Turawską ścieżką często jeździmy i rzeczywiście, można tam spotkać samochody osobowe. Nie jest to dla nas komfortowa sytuacja. Tym bardziej, że trasy tego rodzaju powstały z myślą, aby rowerzyści czuli się bezpiecznie. Teraz wiedząc o tym, że na ścieżce w każdej chwili może pojawić się samochód, staramy się być jeszcze bardziej ostrożni. Nie jest ona zbyt szeroka, a wyprzedzający samochód może zepchnąć rowerzystę. 

 Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 5 października - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
News will be here
Reklama