Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
wtorek, 23 czerwca 2026 22:51
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Region

W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące lokalnych wydarzeń z powiatu krapkowickiego, w tym z gmin Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Strzeleczki i Walce.

Pani Rita Czech z Niwki podczas obchodów 90. urodzin z wizytą wójta gminy Chrząstowice.
Ludzie i jubileusze
90 lat życia i wspomnień. Wyjątkowy jubileusz mieszkanki Niwek
To piękny jubileusz, który stał się okazją do wzruszeń i serdecznych spotkań. Pani Rita Czech z Niwki w Gmina Chrząstowice obchodziła 90. urodziny, a jej dom wypełniły życzenia, gratulacje i wspomnienia z długiego, bogatego życia. 13.02.2026 13:11
Pani Małgorzata z Kątów Opolskich podczas obchodów 102. urodzin w towarzystwie samorządowców gminy Tarnów Opolski.
Ludzie i historie | Niezwykły jubileusz
102 lata życia, które inspirują. Najstarsza mieszkanka gminy Tarnów Opolski świętowała wyjątkowe urodziny
To wyjątkowa data w historii lokalnej społeczności. Pani Małgorzata z sołectwa Kąty Opolskie, najstarsza mieszkanka Gmina Tarnów Opolski, obchodziła swoje 102. urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego. 13.02.2026 13:10
Prezydent wetuje ustawę o języku śląskim. Dziewiąta próba kończy się fiaskiem
Prezydent wetuje ustawę o języku śląskim. Dziewiąta próba kończy się fiaskiem
Po raz kolejny sprawa uznania mowy śląskiej za język regionalny rozbija się o mur prezydenckiego weta. Głowa państwa zdecydowała się zablokować ustawę, która miała wpisać język śląski do ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych – jako drugi, obok kaszubskiego, język regionalny w Polsce. To już druga próba w tej kadencji i dziewiąta w historii polskiego parlamentaryzmu. 12.02.2026 20:53
Nowi strażacy złożyli ślubowanie
Nowi strażacy złożyli ślubowanie
W murach Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu 9 lutego padły słowa, które od lat nie tracą na znaczeniu ani wadze. „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję…” – tę rotę wypowiedziało trzech funkcjonariuszy rozpoczynających służbę w opolskiej straży pożarnej. 12.02.2026 19:49
Odszedł człowiek „Solidarności” z Ozimka
Odszedł człowiek „Solidarności” z Ozimka
NSZZ „Solidarność” Region Śląsk Opolski poinformował o śmierci Piotra Krawczuka – Zasłużonego Członka Związku, wieloletniego przewodniczącego Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” Huty „Małapanew” w Ozimku, odznaczonego Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jego odejście to strata nie tylko dla środowiska związkowego, ale także dla całej lokalnej społeczności, która przez lata korzystała z efektów jego zaangażowania i odwagi. 10.02.2026 23:07
Turawa ma nowego zastępcę wójta
Turawa ma nowego zastępcę wójta
W Urzędzie Gminy w Turawie doszło do istotnego powołania na stanowisko kierownicze. We wtorek, 10 lutego, wójt Dominik Pikos poinformował o powołaniu Aleksandry Kansy–Grzesik na stanowisko zastępcy wójta gminy Turawa. 10.02.2026 20:39
Uczniowie szkoły podstawowej w Złotnikach korzystają z nowoczesnej ekopracowni edukacji ekologicznej.
Nowoczesna edukacja w gminie Prószków
Szkoły w Prószkowie dostaną sprzęt za miliony! Laptopy, tablety i pracownie AI już wkrótce
Gmina Prószków podpisała umowy z Ministrem Cyfryzacji, które umożliwią bezpłatne wyposażenie lokalnych szkół w laptopy, tablety, interaktywne tablice i nowoczesne pracownie ICT. Projekty, finansowane ze środków Unii Europejskiej, mają podnieść jakość nauczania i wyrównać szanse uczniów w całej gminie. 10.02.2026 15:03
Projekt rzeźby Kory w Opolu autorstwa prof. Mariana Molendy – sylwetka artystki z mikrofonem, uchwycona w dynamicznej scenicznej pozie.
Kora na zawsze w sercu Opola
Pomnik Kory w Opolu: Rzeźba już gotowa! Artystka „zatrzymana w tańcu i śpiewie”
W Opolu powstaje rzeźba Kory, legendy polskiej sceny muzycznej, autorstwa prof. Mariana Molendy. Brązowa figura artystki stanie na placu jej imienia, tuż przed Poczta Główną, i zostanie odsłonięta podczas najbliższego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Sylwetka rzeźby odzwierciedla dynamizm i ekspresję sceniczną Kory. 10.02.2026 15:02
Rzeka Ścinawa Niemodlińska podczas powodzi we wrześniu 2024 roku w Tułowicach – widoczne zalane tereny i zagrożone budynki.
Bez zbiornika retencyjnego kolejne powodzie są tylko kwestią czasu
Tułowice i Niemodlin alarmują: Bez zbiornika znowu nas zaleje
Po dramatycznej powodzi we wrześniu 2024 roku samorządowcy z Tułowic, Niemodlina i okolic alarmują: brak zbiornika retencyjnego na rzece Ścinawa Niemodlińska zwiększa ryzyko kolejnych katastrof. Inwestycja planowana od dekad wciąż pozostaje na papierze, a koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na 75 mln zł. 10.02.2026 15:02
Wizualizacja zmodernizowanego Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach i nowego Skweru z Klimatem w Polskiej Nowej Wsi.
Komprachcice inwestują w kulturę i ekologię
Nowy Samorządowy Ośrodek Kultury i Skwer z Klimatem w Komprachcicach – mieszkańcy zyskają nowoczesne przestrzenie!
Gmina Komprachcice rozpoczyna nową falę inwestycji w latach 2026–2027. W planach jest gruntowna modernizacja Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach za 4,8 mln zł oraz stworzenie zielonego „Skweru z Klimatem” w Polskiej Nowej Wsi dzięki dotacji 300 tys. zł z WFOŚiGW. Projekty mają poprawić dostęp do kultury i rekreacji dla mieszkańców. 10.02.2026 15:02
Nowy radiowóz przekazany Komisariatowi Policji w Ozimku podczas uroczystej ceremonii z udziałem lokalnych władz i komendantów.
Bezpieczeństwo mieszkańców w Ozimku wzmocnione
Nowy radiowóz w Ozimku! Policja otrzymała nowoczesny pojazd dzięki wsparciu samorządów
Policjanci z Komisariatu w Ozimku zyskali nowy radiowóz o wartości 166 750 zł, zakupiony dzięki współpracy lokalnych samorządów i Programowi Modernizacji Służb Mundurowych. Nowy pojazd ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. 10.02.2026 14:49
Lód okazał się pułapką - dramat na zamarzniętym zbiorniku
Lód okazał się pułapką - dramat na zamarzniętym zbiorniku
W niedzielę 8 lutego o godzinie 14.28 straż pożarna w Wawelnie (gm. Komprachcice) została zadysponowana do nietypowej, ale niezwykle groźnej interwencji – ratowania tonących zwierząt, pod którymi załamał się lód na jednym ze zbiorników wodnych. 10.02.2026 11:22
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Hanys Treść komentarza: Masz rację; prowadzenie tej sprawy przez jakiś sąd kościelny to pospolita brednia, zupełny nonsens. Podobnie jak wszystkich spraw dotyczących podejrzenia o seksualne przestępstwa kleru. Tylko sądy powszechne! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu Autor komentarza: wojtek Treść komentarza: no tak - starzy śmiecą a dzieci sprzątają Data dodania komentarza: 28.03.2026, 10:23 Źródło komentarza: Wielkie sprzątanie Jeziora Turawskiego
Reklama
Reklama