Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:17
Przeczytaj:
Reklama https://bigbagnagruz.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Gmina Ozimek inwestuje w placówki oświatowe

Gmina Ozimek przed rokiem szkolnym 2022/2023 znacząco zainwestowała w infrastrukturę edukacyjną. W przygotowaniu do rozpoczęcia nowego roku wydatkowano na inwestycje i remonty w placówkach oświatowych z terenu gminy ponad 3,7 miliona zł.
Gmina Ozimek inwestuje w placówki oświatowe

Największą inwestycją tego roku budżetowego była budowa nowego przedszkola w Grodźcu. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 3,1 miliona złotych. Po wielu latach oczekiwania w sołectwie Grodziec została utworzona placówka edukacyjna dla najmłodszych mieszkańców. Łącznie powstało 50 nowych miejsc dla dzieci z Grodźca, Chobia i Mnichusa.

W pozostałych przedszkolach zrealizowano szereg nowych inwestycji i remontów. W PP5 w Krasiejowie wyremontowano taras wraz z balustradą – koszt 40 000 zł, w PP3 w Dylakach dokonano kompleksowego remontu i modernizacji wejścia do przedszkola, kancelarii połączonej z pokojem nauczycielskim oraz wymianę drzwi prowadzących z szatni do sal dydaktycznych - koszt 43 700 zł. W PP1 w Ozimku pomalowano wejście i przedsionek przedszkola, dokonano wymiany drzwi wejściowych i zamontowano bujaki oraz urządzenie zabawowe w ogrodzie przedszkolnym – koszt ponad 31 000 zł. Na terenie PP2 w Ozimku wykonano nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz cyklinowanie sal - koszt 73 000 zł. W PP4 w Ozimku pomalowano sale i sypialnię - koszt 17 000 zł. W PP6 w Szczedrzyku wyremontowano toalety dla personelu i salę przedszkolną - koszt 17 500 zł. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Reklama
Reklama