Gmina Ozimek otrzymała 20 tys. zł dofinansowania ze środków budżetu państwa w ramach programu „Aktywny Orlik 2026” na organizację cyklu imprez rekreacyjno-sportowych w Ozimku”. Całkowita wartość tego zadania wynosi 22 tys. zł. Każda z imprez będzie okazją do aktywnego spędzenia czasu, integracji mieszkańców oraz promocji zdrowego stylu życia.
Celem projektu jest zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców gminy Ozimek poprzez organizację ogólnodostępnych i bezpłatnych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na kompleksie boisk „Orlik”. Projekt realizowany jest we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ozimku.
- Pozyskaliśmy wsparcie finansowe na realizację imprez, które już na stałe wpisały się w kalendarz naszych wydarzeń - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ozimku Arkadiusz Banik.- Tym razem otrzymaliśmy środki na działania o charakterze miękkim, a nie inwestycyjnym. Pieniądze przeznaczamy m.in. na zakup zdrowej żywności oraz zatrudnienie dietetyków. Wynika to z faktu, że edukacja w zakresie prawidłowego odżywiania się jest ważnym aspektem naszego projektu.
Pełny artykuł znajdziesz w e-wydaniu.
👉 Kup i czytaj e-wydanie Tygodnika Ziemi Opolskiej z 18 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Napisz komentarz
Komentarze