Zakończyła się rozbudowa drogi powiatowej nr 1807 O na odcinku Strzelce Opolskie – Krasiejów. Dzięki inwestycji wartej ponad 5,3 mln zł mieszkańcy, turyści oraz rowerzyści mogą już korzystać z nowoczesnej i bezpieczniejszej infrastruktury prowadzącej do jednej z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości turystycznych w regionie.
Tym odcinkiem każdego dnia poruszają się setki użytkowników. Dziś mogą oni korzystać już z ponad 1,3-kilometrowego fragmentu odnowionej trasy. W ramach modernizacji powstała nowa jezdnia, chodnik oraz droga dla pieszych i rowerów. W ramach inwestycji wykonano także cztery przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie uliczne i system odwodnienia.
Najważniejszym efektem przebudowy jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie skorzystają na tym mieszkańcy Krasiejowa, ale także odwiedzający miejscowość turyści, którzy każdego roku licznie przyjeżdżają do lokalnych atrakcji.
Wartość inwestycji wyniosła ponad 5,3 mln zł. Zadanie zostało sfinansowane w 100 procentach ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki pozyskaniu zewnętrznego wsparcia powiat opolski nie musiał angażować własnych środków, które mogą zostać przeznaczone na realizację kolejnych przedsięwzięć drogowych.
Pełny artykuł znajdziesz w e-wydaniu.
👉 Kup i czytaj e-wydanie Tygodnika Ziemi Opolskiej z 18 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Napisz komentarz
Komentarze