Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:37
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Stalowa kładka przy moście w Turawie prawie gotowa!

Budowa kładki wzdłuż mostu w Turawie idzie pełną parą. To inwestycja niezwykle ważna ze względu na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz planowaną przebudowę samego mostu.
Stalowa kładka przy moście w Turawie prawie gotowa!

- Jesteśmy na etapie montażu konstrukcji stalowej, podpór i pomostu - mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jacek Dziatkiewicz. – To inwestycja konieczna ze względu na to, że most w Turawie wymaga remontu. Gdy do niego dojdzie i most zostanie zamknięty, musimy zapewnić mieszkańcom bezpieczne przejście na drugą stronę rzeki, szczególnie uczniom i pracownikom położonej nieopodal mostu szkoły podstawowej. Dla samochodów zostanie wówczas zorganizowany objazd. Innymi słowy, żeby przystąpić w przyszłości do remontu mostu, musieliśmy wybudować kładkę.

Kładka wpłynie również znacząco na poprawę bezpieczeństwa, w obecnej formie most nie jest bowiem przystosowany dla pieszych i rowerzystów. Biegnący tamtędy chodnik jest bardzo wąski. Zatem rozdzielenie ruchu samochodowego od ruchu pieszych i rowerzystów było po prostu konieczne.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama