Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:56
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Opolski lekarz nagrodzony

Profesor Marian Klinger z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu został laureatem nagrody im prof. Franciszka Kokota. Wyróżnienie przyznało mu Towarzystwo Internistów Polski za wybitny dorobek naukowy w dziedzinie chorób wewnętrznych.
Opolski lekarz nagrodzony
Autor: USK

Jak komentuje profesor Klinger, już sama nominacja była dla niego wielkim honorem.

- Jestem zaszczycony uhonorowaniem mnie nagrodą imienia jednego z najbardziej rozpoznawanych w Europie polskich lekarzy, który wywodził się z Olesna - mówi prof. dr hab. n. med. Marian Klinger, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Nefrologii Uniwersytetu Opolskiego. - Miałem z panem profesorem Kokotem liczne związki, m.in. wizytował Uniwersytet Południowej Kalifornii w Los Angeles w okresie, kiedy tam pracowałem, a potem był recenzentem mojego wniosku o tytuł profesora. Zaszczepił w nas wszystkich całościowe spojrzenie na pacjenta przez dwa główne układy: endokrynny i gospodarki wodno-elektrolitowej.

Prof. Marian Klinger jest specjalistą w dziedzinach chorób wewnętrznych, nefrologii i transplantologii klinicznej. W swojej karierze m.in. kierował Katedrą i Kliniką Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej AM we Wrocławiu, był prorektorem wrocławskiej uczelni medycznej, członkiem Centralnej Komisji ds. stopni i tytułu naukowego, konsultantem krajowym w dziedzinie nefrologii, członkiem towarzystw naukowych. Obecnie jest konsultantem w programie transplantacji nerek w 4. Klinicznym Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu i członkiem Komitetu Nauk Klinicznych PAN.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama