Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 19:03
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.cichontransport.eu/oferta.html
Reklama APN PRACA

Wiele osób nie złożyło jeszcze deklaracji

Do końca czerwca mieszkańcy regionu mają czas, aby złożyć deklaracje dotyczące używanego źródła ciepła. Został już więc niespełna miesiąc, aby dopełnić tej formalności. Można to zrobić przez internet lub przynosząc do urzędu miasta lub gminy wypełnioną deklarację. Informacje te trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Spis rozpoczął się 1 lipca 2021 roku. Poniżej prezentujemy ranking województwa opolskiego. Z tych statystyk można dowiedzieć się, jak bardzo zaawansowany jest proces spisu źródeł ciepła w naszym regionie.
Wiele osób nie złożyło jeszcze deklaracji

Ewidencja dotyczy tych systemów grzewczych, które pracowały przed 1 lipca 2021 r. Jeśli urządzenie zostało zainstalowane i uruchomione w budynku po tej dacie, zgłoszenia trzeba dokonać w ciągu 14 dni. 

Celem jest stworzenie bazy sposobów ogrzewania, a tym samym mapy emisyjności budynków w kraju. W ewidencji zbierane są informacje dotyczące przede wszystkim domów mieszkalnych, ale pod uwagę wzięte są również lokale usługowe i budynki publiczne. Spis źródeł ciepła ma być narzędziem wspierającym pracę organów administracji centralnej i samorządowej w zakresie planowania polityki niskoemisyjnej.

Jeśli chodzi o statystyki regionalne, to w przypadku powiatu opolskiego najwięcej, bo aż 57% źródeł ciepła zostało zewidencjonowanych w gminie Murów. Spisanych powinno być 1780 punktów adresowych, a do tej pory deklaracje spłynęły z 1030. Wynikami niewiele poniżej 50% może pochwalić się kilka gmin. Na miejscu 18. uplasował się Niemodlin (47%). W spisie uwzględniono 3452 punkty adresowe. Do tej pory z 1638 spłynęły informacje. Gmina Komprachcice zajęła 20. miejsce (47%). Złożone deklaracje dotyczą 1353 punktów adresowych przy 2872 wymaganych. Gmina Prószków również może pochwalić się dobrym wynikiem – do tej pory spisano 46% źródeł ciepła. W ogólnopolskim sprawozdaniu powinno znaleźć się 3090 punktów adresowych. Do tej pory deklaracje spłynęły z 1423 miejsc adresowych, a to daje tej gminie 22. miejsce w rankingu województwa opolskiego. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
Reklama