Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:26
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Wszystko idzie zgodnie z planem

W gminie Chrząstowice aktualnie przebudowywane są dwie ulice. Warte kilka milionów inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu Polski Ład.
Wszystko idzie zgodnie z planem
Autor: gmina Chrząstowice

Mowa o przebudowie ulicy Olimpijczyków w Chrząstowicach oraz ulicy Wiejskiej w Niwkach. W pierwszym wypadku roboty prowadzone są na odcinku 372 m, tj. od ul. Ozimskiej do drogi krajowej nr 46. Przebudowa polega m.in. na wykonaniu konstrukcji i odwodnienia drogi, budowie kanału teletechnicznego, wykonaniu nawierzchni drogi z asfaltu o szerokości 5 m, budowie chodnika, montażu progu zwalniającego z kostki betonowej oraz wykonaniu zjazdów do posesji. Wymienione zostanie także oświetlenie uliczne.

Z kolei w Niwkach przebudowa dotyczy ok. 950-metrowego odcinka gminnej drogi. Prowadzone aktualnie roboty polegają m.in. na wykonaniu nowej konstrukcji drogi, budowie kanału teletechnicznego, ścieżki pieszo-rowerowej oraz zjazdów do posesji. Również w tym wypadku wymienione zostanie oświetlenie uliczne. 

Koszt robót budowlanych przebudowy obu dróg wynosi 4 mln 182 tys. zł. Inwestycja jest finansowana na poziomie 95% za pomocą promesy inwestycyjnej udzielonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama