Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:05
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Do połowy listopada ulice będą gotowe

Gminie udało się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę na budowę 7 dróg na osiedlu kwiatowym w Tarnowie Opolskim. Spółka Transkom Białdyga Jaryszów wykona te prace za cenę 3 298 860 zł brutto.
Do połowy listopada ulice będą gotowe
Autor: DL

Mowa o sztandarowym zadaniu tegorocznego budżetu gminy. To komplet ulic, na których stan mieszkańcy skarżyli się od dawna: Fiołkowa, Tulipanowa, Wrzosowa, Celna, Różana, Słonecznikowa i Krokusowa. Przebudowa obejmie łącznie długość 1484,50 m i dotyczy również infrastruktury towarzyszącej w zakresie uzupełnienia oświetlenia drogi, kanału technologicznego i przebudowy sieci teletechnicznej. Obecnie drogi te  posiadają nawierzchnię gruntową lub szutrową o szerokości 3-4 m, gdzie w okresie opadów tworzą się zastoiska wody oraz dziury. W ramach zadania planowana jest przebudowa konstrukcji dróg docelowo o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 5 m oraz o nawierzchni bitumicznej na ulicy Celnej o szerokości 3,5 m.

Ogłoszenie o zamówieniu gmina zamieściła w kwietniu, 6 maja nastąpiło otwarcie ofert przetargowych, a 27 maja – ogłoszono wybór oferty. Złożyły je trzy firmy, przy czym najtańsza z propozycji wynosiła 3 298 890 zł, a najdroższa – 3 943 082 zł. 7 czerwca podpisana została umowa z wykonawcą. 

Na realizację tego zadania gmina miała zarezerwowane dokładnie 3 miliony złotych, tyle wyniosło dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Mimo to do podpisania umowy doszło, gdyż zarządzeniem wójta dołożono brakującą kwotę.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama